Dobogóra hajrázta a magyar váltót Rasovszky Dohában

A Szimcsák Mira, Fábián Bettina, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású magyar váltó bronzérmet nyert a nyíltvízi úszók csütörtöki csapatversenyében a katari világbajnokságon.

Fotó: MTI/Derencsényi István

Beszámolójában az MTI kiemelte, hogy a staféta záróembereként Rasovszky az 1500 méteres körben több mint félperces hátrányt ledolgozva hozta be a csapatot a dobogóra. A magyarok így két éremmel zárták Dohában a nyíltvízi küzdelmeket, hiszen mint korábban írtuk, Rasovszky az olimpiai számban, 10 kilométeren diadalmaskodott.

„Szerintem én talán még többet is úsztam, mint a többiek, hiszen egy kicsit szélebbre mentem, hogy nyugodtabb körülmények között tudjak tempózni, nem valakinek az oldalán. Érmet akartunk szerezni, én pedig nekimentem. Tudtuk, hogy a németeknél az utolsó srác a leggyengébb, hiszen ifjúsági versenyző, az amerikaiakról viszont fogalmunk sem volt” – értékelt Rasovszky.

A váltót rendkívül szoros befutó után, célfotóval, két tizedmásodpernyi különbséggel az ausztrálok nyerték az olaszok előtt.