Pénzhiány miatt működik rosszul az egészségügyi rendszer

Több hetes, akár hónapos várólistákkal szembesülnek azok a betegek, akiknek kivizsgálásra vagy kezelésre van szüksége.

„Ha kapnak is időpontot a betegek, az nem tartható ezért hosszú ideig kényszerülnek várakozni a rendelők előtt. Ezek olyan rendszerszintű problémák amik miatt a betegek gyakran olyan előrehaladott állapotba kerülnek kórházba, hogy az orvosok már csak a diagnózist tudják csak, a kezelés nem használ” – állapította meg keddi értékelőjében András Nagy Róbert. A sepsiszentgyörgyi kórház igazgatója szerint minden probléma a pénzhiányra vezethető vissza. Felhívta a figyelmet, hogy 2015 óta nem változott az a tarifa ami alapján az egészségbiztosító pénztár elszámolja a kórházak költségeit, holott ezidő alatt jelentősen megnőttek a kiadások.

Fotó: Zsigmond István

Az egészségügyi ellátás rendszerszintű problémáit sorolva András-Nagy Róbert kifejtette: a járóbeteg rendelőkben, illetve a komputertomográf, mágneses-rezonancia és laboratóriumi vizsgálatok esetében azért alakulnak ki hosszú várólisták mert egyrészt nincs elég szakember, másrészt nincs elég orvosi felszerelés és mindez a pénzhiányra vezethető vissza.

Gondot jelent továbbá, hogy ugyanaz az orvos kell munkaidejét elossza a kórházi osztálya, a járóbeteg szakrendelője és a sürgősségi osztály között, de más osztályokra is hívják konzíliumra, mindez növeli a várakozási időt. Az igazgató szerint ahhoz, hogy a sepsiszentgyörgyi kórházban zökkenőmentesen működjön az ellátás meg kellene kétszerezni az alkalmazottak számát, ám ez ugyancsak pénzhiány miatt nem lehetséges.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?