Igazodás Trump Amerikájához
Olykor egyfajta mércét jelent számomra az ultraliberális propaganda média. Ha ezekben a sajtótermékekben eluralkodik a szomorúság, esetleg a rettegés egyes világpolitikai történések miatt, akkor azok a változások egészen biztosan jó irányba mutatnak. Most nagy a búsongás meg a hisztizés a progresszista keménymag körében. Mark Zuckerberg veszi a kalapját, s átáll. Pontosabban: igazodik Donald Trumphoz.
A Meta tulajdonos-elnöke nemrég bejelentette, hogy az óriáscég felhagy tényellenőrzési programjával a hozzá tartozó közösségimédia-felületeken és enyhít a vélemények szabad kifejtésének korlátain. Ami a gyakorlatban azt jelenti, nem veszik igénybe külsős úgynevezett tényellenőrök munkáját. Ez volt az a program, amely révén politikai nyomásra vagy csupán ideológiai „önszorgalomból” üldözték a konzervatív véleményeket.
Zuckerberg arról már korábban is beszélt, hogy Joe Biden amerikai elnök csapata nyomást gyakorolt a Meta alkalmazottaira, például a vakcinák mellékhatásaival kapcsolatos tartalmak eltávolítására a Covid-válság idején. A humor is zavarta Bidenéket, Leonardo DiCapriót ábrázoló vicces mémeket vetettek volna le a közösségi hálóról. Zuckerberg nehezményezte, hogy az Európai Unió az elmúlt húsz évben több mint harminc milliárd dollárra bírságolta a technológiai vállalatokat. A Meta tulajdonosa már tavaly nyáron megdöbbentette a világot vallomásával. Akkor árulta el, hogy a Facebook szándékosan háttérbe szorította a Joe Biden fiának egyik botrányos ügyéről szóló cikkeket a 2020-as amerikai elnökválasztás előtt.
Zuckerberg nem egy magányos farkas átállásban, igazodásban. James Quince, a Coca-Cola elnök-vezérigazgatója kedd este személyesen adta át Donald Trump megválasztott elnöknek a január 20-i elnöki beiktatást megörökítő emlékpalackos kólát. Az itóka természetesen diétás volt, s nem véletlenül. Trump leendő egészségügyi miniszterének elvárása a Coca-Colától, hogy a magas fruktóztartalmú szirup helyett nádcukrot használjon az üdítőital készítésére.
Ott áll a hosszú sorban a McDonald’s is. A cég azt közölte, felhagy a kötelezővé tett multikulturalizmussal. Már nem tartja követendő célkitűzésnek, hogy az idei év végére amerikai éttermeik harmincöt százalékát olyan ember vezesse, aki „alulreprezentált csoportból”, magyarul: szexuális vagy etnikai kisebbségek soraiból érkezik.
Minden jel szerint sokkal gyorsabban változik majd a világ Trump beiktatása után, mint arra számítottunk. A kreténség határait súroló, olykor azt büszkén átlépő progresszista, neomarxista agymenések korszaka elkezdi haláltusáját. Hogy kiket, s milyen intézményeket ránt magával ez az agónia, még nem tudjuk. Csak bízhatunk abban, hogy a jobb sorsra érdemes, az alapítói által egészen más céllal épített Európai Unió túléli, s jó irányú változásra használja fel Amerika megújulását.
(Nyitókép: whyy.org)
CSAK SAJÁT