Megnyerte a torontói tenisztornát Simona Halep

Három szettben (6:3, 2:6, 6:3) legyőzte a vasárnapi döntőben a brazil Beatriz Haddad Maiát, és megnyerte a több mint két és fél millió dolláros összdíjazású torontói tornát Simona Halep. A mérkőzés két órát és 16 percet tartott.

A sportoló harmadszor nyerte meg a váltakozva Montrealban és Torontóban szervezett kanadai nyílt teniszbajnokságot. Korábban kétszer (2016-ban és 2018-ban) Montrealban diadalmaskodott, 2015-ben Torontóban pedig a döntőig jutott. A kanadai egyébként az első olyan torna, amelyen Halep a pályafutása alatt háromszor is bajnok lett.Archív fotó: Agerpres

A volt világelsőnek a torontói volt a 24-ik tornagyőzelme, a vasárnapi döntő pedig a 42-ik fináléja. Eddig 18 WTA 1000-es kategóriájú tornán jutott el a döntőig, kilencet megnyert. Ugyanakkor a hivatásos női teniszezők közül ő nyerte eddig a legtöbb mérkőzést WTA 1000-es tornán: 185-öt.

Halep idén már 38 mérkőzést nyert meg a torontóival együtt, nála csak a lengyel Iga Swiateknek van több idei győzelme, 49.

A román teniszező 2021. augusztus 9-ig, 373 héten keresztül a WTA világranglista első tíz helyezettje között szerepelt. Hétfőtől ismét bejutott a top 10-be, a 6-ik helyre került.

Simona Halepnek nem ment a játék a 26 éves Haddad Maia elleni mérkőzés elején, négy kettőshibát is vétett az első adogatásakor. A brazil lány 3:0-ra is vezetett, de a volt világelső hirtelen feltámadt, és zsinórban hat játékot nyerve 6:3-ra győzött az első szettben.

A második játszmában Haddad Maia 4:0-s vezetés után 6:2-re nyert. A döntő szettben Halep háromszor is breakelni tudott, 4:1-re vezetett, és utána már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, 6:3-ra nyert.

A román teniszező eddig négyszer lépett pályára Haddad Maia ellen, és háromszor bizonyult jobbnak a brazil lánynál.

Tornagyőzelméért Halep 439.700 dolláros csekket és 900 WTA-pontot kapott, Haddad Maia pedig 259.100 dollárt és 585 pontot.