Női tenisz: Halep és Cîrstea is könnyedén bejutott a negyeddöntőbe Birminghamben

Simona Halep és Sorana Cîrstea is bejutott a legjobb nyolc közé a 251 750 dollár összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztornán.

A világranglistán huszadik, a tornán a második helyen kiemelt Halep két sima szettben, 6:3, 6:2-re győzte le szerdán a brit Harriet Dartot (WTA-106.)

A negyeddöntőben egy másik brit versenyző, Katie Boulter (WTA-141.) ellen lép pályára, aki a francia Caroline Garciát búcsúztatta.

Hasonlóan könnyed győzelmet aratott szerdán Sorana Cîrstea (WTA-36.) is a szerb Aleksandra Krunics (WTA-103.) ellen, akit 6:1, 6:1-re győzött le mindössze 1 óra és 12 perc alatt. Cîrstea következő ellenfele a horvát Donna Vekic lesz, aki 7:5, 6:3-ra múlta felül az amerikai Catherine McNallyt.

Gabriela Ruse nyolcaddöntős mérkőzésére csütörtökön kerül sor, ő a kínai Csang Suajjal csap össze a legjobb nyolc közé jutásért.