Simona Halep nyerte a román párharcot a dubaji torna nyolcaddöntőjében

Simona Halep bejutott a negyeddöntőbe a 768 680 dollár összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán, miután szerdán 6:3, 6:2-re legyőzte honfitársát, Elena-Gabriela Rusét.

A világranglista 23. helyén álló Halep végig magabiztosan játszott, az első szettben 2:0-ra, a másodikban 3:0-ra is vezetett, és mindössze 69 perc játék után megszerezte a győzelmet. Az egykori világelső hat ászt ütött a mérkőzésen, csak egyszer vesztette el az adogatójátékát, és sokkal kevesebb ki nem kényszerített hibája volt, mint Rusénak (37-25).

Az első fordulóban a selejtezőből főtáblára került Ruse (WTA-59.) nagy meglepetésre 6:3, 5:7, 6:4-re legyőzte a spanyol Paula Badosát (WTA-5.), megszerezve ezzel pályafutása első győzelmét top 10-es játékos ellen.

A Dubajban 2015-ben és 2020-ban is tornagyőztes Halep a Ruse ellen játszott korábbi két mérkőzését is megnyerte: tavaly a kolozsvári Transylvania Open első fordulójában 6:1, 6:2-re, az idei melbourne-i torna nyolcaddöntőjében pedig 6:2, 6:1-re győzött.

Simona Halep negyedik alkalommal játszhat negyeddöntőt Dubajban, ellenfele a tunéziai Ons Jabeur lesz, aki 6:3, 6:1-re múlta felül a nyolcaddöntőben az amerikai Jessica Pegulát.