Simona Halep nyerte a román párharcot az Indian Wells-i nyolcaddöntőben

Simona Halep kedden két szettben legyőzte Sorana Cîrsteát és ezzel bejutott a 8 584 055 dollár összdíjazású Indian Wells-i keménypályás tenisztorna női versenyének negyeddöntőjébe.

A világranglista 26. helyén álló Halep 6:1, 6:4-re múlta felül WTA-27. honfitársát, 1 óra és 22 perc játék után.

Sorana Cîrstea 120 ranglistapontot és 94 575 dolláros pénzdíjat kap a tornán nyújtott teljesítményéért. Simona Halep negyeddöntőbeli ellenfele Petra Martic (WTA-79.) lesz, a horvát játékos 7:6 (6), 6:4-re győzte le kedden az orosz Ludmilla Szamszonovát.

Kettejük egymás elleni mérlegét a román teniszező vezeti 2-1-re. Legutóbb 2018-ban játszottak egymással, éppen az Indian Wells-i negyeddöntőben, amelyet 6:4, 6:7 (5), 6:3-ra nyert meg Halep.