Vereséget szenvedett Simona Halep az Indian Wells-i nyolcaddöntőben

Meglepetésre vereséget szenvedett Simona Halep az Indian Wellsben (USA, Kalifornia) zajló, 9 millió dollár összdíjazású tenisztorna női versenyének nyolcaddöntőjében, a világranglista második helyén álló román lányt 6:2, 3:6, 6:2-re győzte le a cseh Marketa Vondrousova (WTA-61.).

A 19 éves cseh teniszezőnek most sikerült először negyeddöntőbe jutnia Premier Mandatory tornán, ugyanakkor ez az első győzelme top5-ös játékos ellen.

Halep csak a második szettben hozta a tőle megszokott jó formát, az első és a harmadik játszmában sokat hibázott, nem találta a megfelelő megoldást a szinte minden labdát visszaadó ellenfele játékára.

A román lány négy kettős hibát vétett a találkozón, és mindkét szerváját mindössze 48 százalékos hatékonysággal ütötte, ugyanakkor a kilenc bréklabdából csak egyet sikerült hárítania.

Halep 2015-ben megnyerte az Indian Wells-i tornát, tavaly pedig az elődöntőig jutott. Idei teljesítményéért 91 205 dolláros pénzdíjat és 120 ranglistapontot kap