US Open: Sorana Cîrstea kikapott a második fordulóban

Vereséget szenvedett Sorana Cîrstea az amerikai nyílt teniszbajnokság női egyes versenyének második fordulójában, így búcsúzik az év utolsó Grand Slam-tornájától.

Cîrsteát (WTA-39.) 7:5, 6:2-re győzte le az amerikai Shelby Rogers, 1 óra és 36 perc alatt.

A román lány több nyerő ütést mutatott be a találkozón, mint ellenfele (20-16), de ki nem kényszerített hibából is neki volt több (23-12). Ugyanakkor Cîrsteának csak egy bréklehetőséget sikerült értékesítenie a hétből, míg Rogersnek négyet az összesen nyolcból. Sorana Cîrstea 115 ezer dolláros pénzdíjat és 70 WTA-pontot kap a tornán nyújtott teljesítményéért.

A US Open női egyes mezőnyében főtáblára került román teniszezők közül már csak Simona Halep van versenyben, ő pénteken a kazah Jelena Ribakinával játszik a harmadik fordulóban.