Tenisz: Simona Halep könnyed győzelemmel bejutott az elődöntőbe Indian Wellsben

Simona Halep 6:1, 6:1-re legyőzte szerdán a horvát Petra Marticot és bejutott a 8 584 055 dollár összdíjazású Indian Wells-i keménypályás tenisztorna női versenyének elődöntőjébe.

A világranglista 26. helyén álló román teniszezőnek mindössze 53 percre volt szüksége a győzelemhez, csak két játékot engedélyezett ellenfelének.Fotó: Agerpres/EPA

Simona Halep végig kiválóan játszott a mérkőzésen, szervái pontosak voltak, hét játékot is nullára nyert.

Az elődöntőben Iga Swiatek lesz Halep ellenfele. A WTA-rangsorban a negyedik helyen jegyzett lengyel teniszező 6:1, 6:0-ra múlta felül a negyeddöntőben az amerikai Madison Keyst.

Halep és Swiatek egymás elleni mérlegét előbbi vezeti 2-1-re. A román játékos 2019-ben két szettben (6:1, 6:0) legyőzte a lengyelt a Roland Garros nyolcaddöntőjében, egy évvel később Swiatek került ki győztesen a párharcból a francia nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében (6:1, 6:2), a 2021-es Australian Open nyolcaddöntőjében pedig ismét Halep nyert (3:6, 6:1, 6:4).