Simona Halep bejutott a moszkvai tenisztorna nyolcaddöntőjébe

Két szettben (6-1, 6-4) legyőzte az orosz Anasztaszija Potapovát, és továbbjutott kedden az 565 530 dolláros összdíjazású moszkvai tenisztorna nyolcaddöntőjébe Simona Halep.

A tornán nyolcadik kiemelt román sportoló és a WTA-világranglistán 68. helyezett ellenfele közötti mérkőzés másfél órát tartott.

A Moszkvában 2013-ban győztes Simona Halep 6-1-re nyerte meg az első szettet, de a küzdelem az eredménynél kiegyenlítettebb volt. A román teniszező a második szettet is jobban kezdte ellenfelénél, de 3-1-es vezetés után zsinórban három gémet elveszített. Végül Potapova hibáit kihasználva Halep brékelt, majd az utolsó gémben három bréklabdát hárítva a második szettet is megnyerte 6-4-re.

Továbbjutásáért a román teniszező 8200 dollárt és 55 WTA-pontot kap. A nyolcaddöntőben két orosz játékos, Veronika Kudermetova és Oksana Selehmeteva párharcának győztese lesz az ellenfele.