Simona Halep bejutott a moszkvai tenisztorna negyeddöntőjébe

Fotó: Twitter/Kremlin CupKét szettben (6-1, 7-6) legyőzte Veronyika Kugyermetovát, és bejutott csütörtökön az 565 530 dolláros összdíjazású moszkvai tenisztorna negyeddöntőjébe Simona Halep.

A tornán 8. kiemelt román játékos és orosz ellenfele közötti mérkőzés 1 órát és 39 percet tartott.

A 2013-ban Moszkvában győztes Simona Halep egyértelműen uralta az első szettet, amelyet a Veronyika Kugyermetova hibáit kihasználva 6-1-re megnyert. A második szettben a 24 éves ellenfele jobban játszott, míg a román teniszező több kikényszerítetlen hibát követett el. Ennek ellenére Halep előbb 2-0-ra, majd 3-1-re vezetett. Az orosz lány 3-3-ra egyenlített, majd mindkét fél sorra megnyerte az adogatását, és tiebreakig jutottak. Ezt végül a román teniszező 7-4-re nyerte.

Továbbjutásáért Simona Halep 15 500 dollárt és 100 WTA-pontot kapott. A negyeddöntőben a görög Maria Sakkari lesz az ellenfele, aki Ana Kalinszkaját győzte le 6-2, 1-0-ra, miután az orosz lány feladta a mérkőzést. A két teniszező korábban nem lépett egymás ellen pályára.