Wimbledon: hat román versenyző közül négy kiesett a második fordulóban

A wimbledoni teniszbajnokság női egyes versenyében a második körbe jutott hat román teniszező közül Simona Halep és Irina Begu folytathatja a harmadik fordulóban, Mihaela Buzărnescu, Sorana Cîrstea, Irina Bara és Ana Bogdan búcsúzott a küzdelmektől.

A 2019-es wimbledoni bajnok Simona Halep (WTA-18.) két szettben, 7:5, 6:4-re győzte le a második körben a 36 éves belga Kirsten Flipkenst (WTA-190.), aki csütörtökön pályafutása utolsó mérkőzését játszotta egyéniben. Halep 1 óra és 23 perc játék után nyert úgy, hogy mindkét szettben három játék különbséget ledolgozva fordította meg az állást. A harmadik fordulóban a lengyel Magdalena Frech (WTA-92.) lesz Halep ellenfele.A 2019-es bajnok Simona Halep még versenyben van | Fotó: Agerpres/EPA

Bejutott a harmadik körbe Irina Begu (WTA-43.) is, miután 6:4, 6:4-re legyőzte az olasz Elisabetta Cocciarettót. A következő fordulóban sokkal nehezebb ellenfél vár rá a lett Jelena Ostapenko (WTA-17.) személyében.

A világranglista 32. helyét elfoglaló Sorana Cîrstea meglepetésre 6:3, 1:6, 7:5-re vereséget szenvedett a második körben a német Tatjana Mariától (WTA-103.). A wimbledoni főtáblán első ízben szereplő Irina Bara (WTA-122.) 6:3, 6:2-re kapott ki a tornán negyedikként kiemelt spanyol Paula Badosától, Ana Bogdant (WTA-111.) pedig a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitova múlta felül 6:1, 7:6-ra. Mihaela Buzărnescu (WTA-127.) az amerikai Coco Gaufftól (WTA-12.) szenvedett kétszettes vereséget (6:2, 6:3).

Buzărnescu, Cîrstea, Bara és Bogdan 78 ezer dolláros pénzdíjat kap a tornán nyújtott teljesítményéért.