Rekonstruálta az ügyészség Molnár Beáta meggyilkolását

A kolozsvári törvényszék bírói megindokolták döntésüket, amellyel jóváhagyták a Molnár Beáta megölésével és a holttest eltüntetésének kísérletével vádolt Boné Ferenc 30 napos előzetes letartóztatását. Az ügyészség közleményében a bűncselekmény időrendi sorrendjét is ismertették.

A bűntény rekonstrukciója szerint május 21–22-e délutánján és éjjelén 18:30 és 2:58 óra között az áldozat és az elkövető az utóbbi Dacia Logan típusú gépkocsijával autózott Gyalu (Gilău), Jósikafalva (Beliș), Havasrekettye (Răchițele), Magyarkapus környékén. Egy adott pillanatban Boné Ferenc megragadta az áldozat torkát, aminek következtében elzáródtak a légutak és Molnár Beáta megfulladt.

A bűncselekmény elkövetése után Boné Ferenc visszatért Kolozsvárra, majd Nagyváradra indult, az áldozat holttestét a járműben szállította, majd pedig a Bihar megyei Nagybáród (Borod) községhez tartozó, az E60-as főút menti Báródsomos (Cornițel) falu határában egy elhagyatott benzinkút mögötti mezőn hagyta.

A nyomozók emlékeztetnek rá, hogy május 23-án, hétfőn Molnár Beáta barátnője jelentette a kolozsvári 4. kerületi rendőrkapitányságon, hogy szombat óta nem tudja elérni őt és barátját, Boné Ferencet, akik a bejelentés szerint 21-én, szombaton kirándulni indultak a havasrekettyei vízeséshez.

Fotó forrása: pillanatkép a Boné Ferenc Kolozsvárra szállításáról készült videóból

Beáta egyik barátja elmondta, hogy szombat este 20:27 körül beszélt vele utoljára telefonon, akkor azt mondta, hogy még mindig úton van, és majd küld neki képeket, ha hazaér, másnap reggel pedig beszélnek. 00:11-kor Molnár Beáta telefonjáról három fényképet küldtek a barátai telefonjára, amelyeken hegyvidéki tájak és a vízesés volt látható. Beáta egy másik közeli barátja elmondta, hogy szombaton délelőtt 10 óra körül beszélt vele telefonon, majd 22:44-kor kapott három fotót a tájról, 22:45-kor pedig chaten beszélt vele, és Beáta arról tájékoztatta, hogy hazafelé tartanak.

Vasárnap azonban már egyik barátja sem tudott kapcsolatba lépni Beátával, ráadásul vasárnap este az egyikük észrevette, hogy a fiatal nő már 20 órája nem aktív a Facebook-alkalmazáson. Hétfőn sem Molnár Beáta, sem Boné Ferenc nem jelent meg a munkahelyén.

A két barát felvette a kapcsolatot az áldozat családjával és más ismerőseivel, de senki sem tudott információval szolgálni a hollétéről. Ez megrémítette őket és úgy döntöttek, hogy jelentik az esetet a hatóságoknak.

„Azt is elmondták, hogy Beáta és Ferenc körülbelül hat hónapja tartottak fenn szorosabb kapcsolatot, de nem éltek együtt, és felvázolták a vádlott által korábban más partnerekkel való kapcsolataiban tanúsított agresszív magatartását is” – olvasható a törvényszéki közleményben.

Az előzetes letartóztatásra vonatkozó indítványt elemezve a kolozsvári törvényszék indokoltnak találta és elrendelte Boné Ferenc előzetes letartóztatását.

Az ügy iratai tartalmazzák az alperes volt barátnőinek egy polgári perben tett négy korábbi vallomását, amelyekben az alperes velük szemben tanúsított fizikai, szellemi és érzelmi bántalmazó magatartását írják le. Mind a négyüket fizikailag bántalmazta, kettejüket pedig addig fojtogatta, amíg el nem vesztették az eszméletüket. Egyikük azt is megemlíti, hogy a vádlott ötödik volt barátnőjét, gyermekének anyját is állítólag szintén a nyakánál fogva szorongatta, amiről a vádlott beszámolt neki – olvasható a közleményben.

A kolozsvári törvényszéki bírák szerint „ez teljes mértékben bizonyítja, hogy a vádlott veszélyes minden nőre, akivel kapcsolatot létesít, a volt barátnők is leírták az egész éjszakán át tartó, végtelen veszekedések banális okait.”

Nyilvánvaló, hogy az a személy, akit azzal gyanúsítanak, hogy négy nőt fojtogatott, általában véve veszélyes a társadalomra, de különösen a potenciális partnerekre. A volt barátnők elleni támadások az idő és a kapcsolat előrehaladtával egyre súlyosabakká váltak, mind egy-egy esetet vizsgálva, mind pedig az összes kapcsolatot időrendi sorrendbe állítva. Mindez az utolsó társ állítólagos meggyilkolásában csúcsosodott ki – tették hozzá a kolozsvári bírák.

A gyilkosságot követően Boné Ferenc a nyomok eltüntetéséről is gondoskodni próbált. A bírósági tájékoztatóból derült ki, hogy „a saját telefonját a lakásában hagyta, és állítólag az áldozat telefonját is kikapcsolta és elrejtette a nő lakásának közelében, ezzel pedig lehetetlenné tette az útvonaluk nyomon követését és a tartózkodási helyük meghatározását”.

Másodsorban „a holttestet a szomszédos megyében egy olyan területen tüntette volna el, ahol rendkívül kicsi az esélye annak, hogy megtalálják. Csak a közúti térfigyelő kamerák rendkívül aprólékos elemzése és az ügyészség szakmai tapasztalata tette lehetővé, hogy időben megtalálják a holttestet, majd pedig a vádlottat a Nagyvárad külterületén álló, használaton kívüli vagonban” – állapították meg a bírák.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?