Ő az út: Marosvásárhelyen tartották a keresztények egységét hirdető fesztivált
Ő az út címmel a keresztények egységét szorgalmazó fesztivált tartottak vasárnap Marosvásárhelyen. Az esemény a különböző felekezetek és a fiatalok kapcsolatépítését, az egymás közötti párbeszéd javítását, a család, a hit fontosságát és ennek felvállalását helyezte középpontjába. A szervezők arra szerették volna fektetni a hangsúlyt, hogy minél többen megtapasztalják, hogy Istennel élni feltöltő, örömteli és kalandos.
A megyeszékhely Színház terén először megszervezett fesztiválon nagy számban vettek részt minden felekezethez tartozó családok, fiatalok és idősek. Koncertezett a Reménység, a Tibes, a Csit Band, a Szombat Este, valamit Oláh Gergő.
A fesztivál hét éve jött létre Marosszentgyörgyön, célja többek között a fiatalok lelki éhségének kielégítése – nyilatkozta a Maszolnak Sófalvi Szabolcs Marosszentgyörgy polgármestere, a fesztivál egyik kezdeményezője.
„Családapaként, férjként, de polgármesterként is úgy látom, hogy a lelki gyarapodás is nagyon fontos a fiatalok, családok, idősek életében. Saját tapasztalatomból kiindulva vallom, hogy az ember csak úgy tud egészséges életmódot élni fiatalként, felnőttként érvényesülni, ha ez az egészséges lelki egyensúly megvan. A tapasztalatok az mutatják, hogy a fiatalok kevésbé járnak templomba, ifire, ezért az egyház, a felekezetek kijöttek közéjük, ezáltal is megnyitva számukra a lehetőséget, hogy csatlakozzanak olyan közösségekhez, amelyek lelki táplálékot nyújthatnak. Az egyházak gyakran kritikát kapnak azért, hogy nem elég nyitottak a fiatalok felé, ez a fesztivál is ezt szeretné megváltoztatni, közelíteni őket az egyházak irányába” – fogalmazott a polgármester.
Mint hozzátette, az örömhírt a fiataloknak könnyűzenében tetsző módon adták el, és azt remélték, hogy ezáltal a rendezvény találkozópont lehet. Az idei fesztiválhoz is katolikus, református, unitárius, evangélikus, de más felekezetek is csatlakoztak. Mivel az eseményhez Marosvásárhely is társult, így idén már a városban tartották a rendezvényt, a szervezők szerint így a fesztivál üzenete nagyobb tömegeket, több közösséget tud elérni.
„Mivel mindkét település víziójának az egyik központi eleme a fiatalság, fontosnak tartottuk az együttműködést ezen a téren. A Színház tér kiválasztása is tudatos volt, hiszen nemcsak az eredeti közönséget szolgálta, hanem az olyanokat is, akik véletlenül tértek be a helyszínre” – részletezte Sófalvi Szabolcs.
Meglátása szerint a társadalom, a közösség úgy tud gazdagodni, ha olyan, mint egy háromlábú szék, mindhárom lábára szükség van ahhoz, hogy jól működjön. Ez a meggyőződés vezérelte a szervezőket az esemény létrejöttében. Hangsúlyozta, a körülöttünk zajló események miatt fontos a családot, a hitet kiemelni, mint összetartó, megtartó erő és ezt fel is kell vállalni, hiszen ez a társadalmunk egyik alappillére. Mint mondta, nem magánélet, magánút a kereszténység, a családok megerősítése, hanem közügy és ezt hirdetni kell folyamatosan.
Szakács-Mikes Júlia bölcsődeigazgató a Maszol kérdésére kijelentette, a marosszentgyörgyi családos közösségek tagjaként hiszik és vallják, hogy a családban van a jövő.
„Isten azt mondta, hogy férfi és nő házasodjon, családot alapítson, gyermeket vállaljon, tartsuk be az igéit és éljünk az ő törvényei szerint és akkor megtapasztalhatjuk az örök boldogságot” – fogalmazott Szakács-Mikes Júlia.
A rendezvényen a koncertek mellett családoknak és fiataloknak szánt programokat is szerveztek, továbbá ferences papok segítették a kicsiket dísztárgyak készítésében. A rendezvény egyik leglátványosabb eleme a Hálafal volt, ahol több száz hálaadó üzenetet fogalmaztak meg a helyszínre kilátogató fiatalok és családok.
CSAK SAJÁT