Megkezdődik végre a Pannónia Szálló felújítása

Hosszas hányattatás után végre megújul a századfordulós magyar építészet szecessziós gyöngyszeme. A befektetők 2025-re tervezik a nyitást.

Rövidesen megkezdődik a Szatmárnémeti régi főterén található egykori Pannónia Szálló épületének felújítása. A város és a térség legimpozánsabb épülete 2025-ben egy minden szakmai és fogyasztói igényt kielégítő, modern városi szállodaként nyithatja meg kapuit a nagyközönség előtt – tudatta a Maszolhoz eljuttatott közleményében a befektető vállalat.

Így néz ki napjainkban az épített örökség eme szecessziós különlegessége | Fotók: Goodwill Communications

A szálloda az InterContinental (IHG) Hotels & Resorts neves nemzetközi lánc Hotel Indigo nevű márkája alatt működik majd a Hotel & More Group magyar szállodamenedzsment-társaság üzemeltetésében. A szecessziós palota felújítását végző vállalat szerint a fejlesztéssel Szatmárnémeti felkerül a nemzetközi turizmus térképére.

Szatmárnémetiben a Pannónia Szálló a múlt századforduló magyar szecessziós építészetének egyik legszebb példája, azonban ennek ellenére az utóbbi évtizedekben főleg hányattatott sorsa, illetve romló állapota és az egyre odázódó felújítása miatt került a figyelem középpontjába. Az egykori Pannónia, majd Dacia Szálloda néven működött hotel egyébként Bálint Zoltán és Jámbor Ferenc neves építészek tervei alapján 1902-ben épült, műemléki védettséget élvező épület.

A városi szállóként ismert Hotel Indigók a világ számos pontján nagy népszerűség mellett működnek, többek között Balin, Hong Kongban, New Yorkban és Varsóban is található egy-egy, a márkát képviselő szállodaegység. A Szatmárnémetiben létesülő Hotel Indigo üzemeltetését ellátó Hotel & More Groupot 2008-ban alapították azzal a céllal, hogy professzionális szállodaüzemeltetési stratégiát nyújtsanak hoteltulajdonosoknak. A társaság ma már Magyarországon és a szomszédos országokban közel háromtucatnyi szálloda üzemeltetéséért felel és vállal szerepet hotel célú ingatlanfejlesztésekben is.

A hányattatott sorsú épület megmenekülése a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítványnak köszönhető, mutatnak rá közleményükben a befektetők. A rendkívül leromlott állapotú műemlék épület 2020-ban került a magyarországi alapítvány tulajdonába. A tulajdonos célja, hogy professzionális szakmai partnerek bevonásával új funkcióval lássa el a palotát az építészeti örökség megóvása szempontjából egyedülálló értékmentő fejlesztést végrehajtva, amely a kiemelt műemléki státusszal összefüggő hosszadalmas előkészítést és engedélyezést követően kezdődhet el.

A Hotel Indigo-fejlesztésről a Közép-európai Épített Örökség Megőrző Alapítvány, az IHG Hotels & Resorts, valamint a Hotel & More Group a közelmúltban írt alá megállapodást.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?