Szeszélyes november: Kiadták az előrejelzést a hónap végéig
Az időjárás november 25-től országszerte felmelegszik, miután egy rövid időre alacsonyabb hőmérsékletek, helyi csapadék, valamint a hegyekben főként havas eső és havazás várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) november 30-ig kiadott előrejelzéséből.
A hónap végéhez közeledve a hőmérsékleti értékek ismét csökkennek, és a megszokottnak megfelelő tartományba kerülnek, idézi az előrejelzést az Agerpres hírügynökség.

November 23., 8:00 – november 24., 8:00 között a hőmérsékletek jelentősen csökkennek a déli, középső és délkeleti országrészben, máshol enyhébben, így az időjárás a nyugati és északi területeken a szokásosnál hidegebbé válik, míg az ország többi részén nagyjából az ilyenkor megszokott értékek lesznek jellemzők. Sok lesz a felhő, helyenként és időszakosan csapadékra kell számítani, általában kis mennyiségben: a hegyekben főként havazás, nyugaton, középen és északon havas eső és havazás, másutt eső formájában. Helyenként ónos eső is előfordulhat. A szél gyenge vagy mérsékelt marad, a hegygerinceken – főként a Keleti-Kárpátokban – megélénkül, máshol csak elszigetelten fordulhatnak elő szélerősödések. A nappali maximumok 3 és 14 fok között alakulnak, alacsonyabb értékekkel a nyugati dombvidéken, magasabbakkal a tengerparton. A minimumok általában –3 és +5 fok között várhatók. Reggel és éjszaka helyenként köd képződhet.
November 24., 8:00 – november 25., 8:00 között nyugaton melegszik az idő, máshol a hőmérsékleti értékek hasonlóak maradnak az előző naphoz. Változóan felhős lesz az ég, estétől és éjszaka helyenként gyenge eső várható a Bánságban, Körösvidéken, Máramarosban és Olténiában, a hegyek magasabb részein havas eső, havazás. A szél gyenge, mérsékelt marad, időnként megélénkül a magashegyekben és nyugaton. A maximumok 3–12, a minimumok –3 és +10 fok között alakulnak, de Erdély keleti medencéiben akár –7 fok is lehet. Helyenként reggel és éjszaka köd képződik.
November 25., 8:00 – november 26., 8:00 között országszerte számottevő felmelegedés várható. Változóan felhős idő lesz, délutántól és éjszaka főként a nyugati országrészben helyenként gyenge eső. A hegyek nagyon magas részein vegyes halmazállapotú csapadék eshet. A szél gyenge vagy mérsékelt, átmeneti erősödésekkel a magashegyi térségekben, valamint a nyugati és keleti országrészekben. A nappali csúcsértékek 8 és 17 fok, az éjszakai minimumok –2 fok (Keleti-Kárpátok medencéi) és 12 fok (tengerpart) között lesznek. Reggel és éjszaka helyenként köd képződik.
November 26., 8:00 – november 27., 8:00 között keleten és délkeleten tovább folytatódik a felmelegedés, máshol viszont csökken a hőmérséklet. Időszakos felhőzet és gyenge eső várható helyenként a déli régiókban és a hegyekben, elszórtan másutt is. A hegygerinceken vegyes csapadékra kell számítani. A szél gyenge vagy mérsékelt, átmeneti erősödésekkel a magashegyi térségben, valamint az északnyugati, keleti és délkeleti régiókban. A maximumok 6–19 fok, a minimumok –4 fok (Keleti-Kárpátok medencéi) és 11 fok (tengerpart) között várhatók.
Az ANM előrejelzése szerint november 27., 8:00 – november 30., 8:00 között a hőmérsékletek csökkennek, és a periódus első két napján az ilyenkor szokásos értékek körül alakulnak, majd ismét enyhébb idő várható. Időszakosan csapadék előfordulhat, főként az ország délkeleti felében.
CSAK SAJÁT