A testi-lelki egészséget megőrző programokat is támogat Sepsiszentgyörgy
A sepsiszentgyörgyi önkormányzat több éve támogatja a civil szervezetetek kulturális, sport és ifjúsági programjait, ám idén ezek mellett először a testi és lelki egészségmegőrző programok támogatására is pályázatot hirdetett.
Antal Árpád polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján azzal indokolta az új program szükségességét, hogy térségünkre jellemző, hogy az emberek nagyobb figyelmet fordítanak az autójuk karbantartására, mint a saját egészségükre, és csak akkor fordulnak szakemberhez, ha már megbetegedtek, holott fontosabb lenne és kevesebbe kerül megóvni az egészséget és megelőzni a betegséget.
Kondor Ágota önkormányzati képviselő arról számolt be, hogy a testi és lelki egészség megőrzését célzó pályázati felhívásra 45 civil és egyházi szervezet nyújtott be programjavaslatot, ebből 37 pozitív elbírálásban részesült és közel félmillió lejes támogatást kapnak az egészséges életmód népszerűsítése, a hátrányos helyzetű gyermekek táboroztatása, szakmai konferenciák, képzések, családtámogató programok, prevenciós programok szenvedélybetegségekkel élők és mozgássérülteket célzó programok megvalósítására.
Szőcs Enikő, a Change Center és a Sepsi Adrenalin Sport Egyesület részéről az Egészséges Életmód Akadémia című pályázatát ismertette, amelynek célja egészségügyi problémákkal küzdő fiatal személyek teljes átképzése az életmódbeli szokások javítása érdekében. Paltán Enikő, a Székely Mikó Kollégium Alapítvány nyertes pályázatát, az Internetes bántalmazás megelőzése iskolában című program részleteit mutatta be. Kiemelte, hogy az iskolai bántalmazás, a bullying egyre aggasztóbb méreteket ölt a fiatalok, diákok körében, szinte hetente szembesülnek a pedagógusok ezzel a komplex, súlyos következményekkel járó jelenséggel. A program hatékony kezelési és megelőzési módszereket kíván nyújtani a tanároknak, pedagógusoknak, majd általuk a diákoknak is.
Sepsiszentgyörgyön a járvány sem gátolta a kultúra finanszírozását
Sepsiszentgyörgy önkormányzata 2011 óta támogatja a kulturális programok megvalósítását és örvendetes, hogy a két évig tartó járványidőszak nem szabott gátat a kulturális pályázatok kiírásának, és meg tudtak valósulni ezek a tevékenységek, állapította meg Vargha Fruzsina. A város alpolgármestere szerint idén 87 kulturális jellegű pályázat érkezett és ebből 66 nyert összesen 450 000 lejnyi támogatást.
A nyertes pályázatok között szerepel hagyományőrzés, népművészet, folklór, óvodai és iskolai napok, koncertek, konferenciák, képzések, kézműves foglalkozások, képzések, természetvédelem és vetélkedők. Vargha Fruzsina szerint a pályázatok által megvalósuló programok azokból az igényből fakadó réseket töltik ki, amelyek közelebb hozzák a kultúrát az egész közösséghez.
Kispál Ágnes-Evelin a Magma Kortárs Közeg Egyesület A művészet mindenkié című nyertes pályázatát mutatta be. A program célkitűzése a kortárs művészet megértésének elősegítése minden korosztály számára interaktív tárlatvezetések és kreatív műhelyfoglalkozások által. Péter Ilyés Kinga, az Ispilang Egyesület részéről az Élményműhely című programot mutatta be, amelyben a gyerekek és szüleik számára szervezett esemény alkalmat biztosít fizikai és lelki élmények kialakítására a kézművesség és a technikai tapasztalatok felelevenítése által.
CSAK SAJÁT