Kapkodták a luxusórákat a romániai gazdagok a járvány alatt

Tavaly kétszer annyi Rolexet adtak el idehaza, mint 2019-ben.

Rekordértékű, 70 millió lejes bevétele volt tavaly a Rolex órák kizárólagos romániai importőrének. Ez 70 százalékkal haladta meg a 2020-as árbevételt, a 2019-esnek pedig a duplája volt. A két bukaresti boltot működtető Chronolink kft.-nek a nyeresége is közel megduplázódott a koronavírus-járvány két éve alatt, 13,5 millió lejre nőtt.Több mint óra, státusszimbólum | Fotó: Facebook/Rolex

A 2005-ben alapított cég eladásai 2014-ig a 3-6 millió lejes sávban mozogtak. 2015-től kezdve a romániai gazdagok kezdtek rákapni a luxusórákra, egy évre rá már 20 millió lej értékben vásároltak Rolexeket.

A Chronolink elmúlt évi pénzügyi eredményei egyértelműen bizonyítják, hogy a pénzügyi elit nem igazán érzi meg a válságokat, a vásárlóereje nem csökken. Ezt támasztja alá az is, hogy a luxusautók eladásai szintén megugrottak 2021-ben. A luxusórák ugyanakkor, az arannyal és az ékszerekkel egyetemben, befektetésnek minősülnek, értékük nem csökken az idő múlásával, sőt.

A világ egyik legismertebb óramárkájának számító Rolex legalább annyira státusszimbólum, mint időmérésre szolgáló szerkezet. A céget 1905-ben alapították Londonban, az I. világháborút követően azonban Svájcba költözött, ahol jelenleg is működik. A Rolex órák ára párezer eurónál kezdődik, a felső határ pedig a csillagos ég. A legdrágább a GMT Ice modell, melynek a kiskereskedelmi ára 485 350 dollár. 2017-ben, egy Rolex Daytona modellt, amit Paul Newman amerikai színész kapott ajándékba, 17,75 millió dollárért értékesítettek  árverésen.

A Rolex márkához számos fontos újítás fűződik, például az első megbízhatóan vízhatlan óra, melyet 1926-ban kezdtek el gyártani, Oyster néven.

Kapcsolódók

Kimaradt?