Íme 10 élelmiszer, ami csillapítja a gyomorégést

Sokan szenvednek gyomorégéstől, ami miatt havonta akár többször is megtapasztalhatják a maró, savanyú érzetet a torkukban. A helytelen, rendszertelen táplálkozás és a stressz miatt jelentkezhet a szegycsont mögötti területen az égető fájdalom. A sobors.hu portál összegyűjtötte azokat az élelmiszereket, amelyek enyhítik a gyomorégést. 

A savlekötő tabletták, és a különféle házi praktikák alkalmazása, például a szódabikarbóna bevetése is enyhítheti a kellemetlen érzetet. Ám a panaszok megszűnéséhez fontos a kiegyensúlyozott, zsírszegény táplálkozás. Sok zöldséget, gyümölcsöt és magas rosttartalmú ételt kell fogyasztaniuk azoknak, akik gyomorégéstől szenvednek, ezek közül is csak azokat, amelyek kevésbé savasok, így a hagymát, erős paprikát, illetve a csípős fűszereket is mellőzniük kell.

Fotó: pexels.com

Az esti étkezésre különösen kell figyelniük, étkezés után nem tanácsos rögtön lefeküdniük, az az ideális, ha a vacsora elfogyasztása után 2-3 óra múlva pihennek le.

Édeskömény

Gyógynövényként is szokták emlegetni, mivel szinte minden gyomor- és bélpanaszra hatásos, ráadásul még a leheletet is felfrissíti. Gyomorégésre a legjobb, ha teát készít a magjából. A gyógyteához 2 teáskanálnyit kell leforrázni 2 deci forró vízzel, majd 10 percig állni hagyni, utána szűrje le, és már ihatja is. 

Menta

A jellegzetes aromával bíró menta nagyon sokrétűen felhasználható, kiváló görcsoldó, antibakteriális gyógynövény. Bevethető emésztési, puffadásos és gyomorégési panaszok esetén. Néhány mentalevél elrágcsálása csillapítja az égető érzést.

Gyömbér

A gyömbér csökkenti a sav mennyiségét, valamint nyugtatja a gyomrot és jót tesz az emésztésnek. Gyomorégés esetén nyersen érdemes rágcsálni, de tea is készülhet belőle. A teát friss gyömbérből készítse, körülbelül 1 teáskanálnyit reszeljen le, majd forrázza le 2 deci vízzel, födje le, 10 perc pihentetés után szűrje le, és már ihatja is.

Kamillatea

A kamilla az egyik legismertebb, legsokoldalúbban használható gyógynövény. A legjobb, ha minden étkezés után elkortyolsz 1 csésze kamillateát, nyugtatja a gyomrot, illetve gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő hatással is bír. A tea gyógyszertárakban és drogériákban beszerezhető, mindig a csomagoláson írtak szerint kell elkészíteni!  

Tej

A tej azonnali, átmeneti enyhülést hoz a panaszok megjelenése esetén, ha a gyomorégést a nyelőcsőben érzi, igyon 1 pohárral, de mindig sovány, zsírszegény terméket válasszon.

Író

Visszatérő gyomorégésre az írókúrát szokták ajánlani, ami annyit jelent, hogy hosszabb ideig, mindennap ajánlott meginni 1 liter írót, így hatékonyan meg lehet szabadulni a panaszoktól.

Mandula

A mandula lúgosít, ezáltal segít a szervezet pH-szint egyensúlyának megtartásában, semlegesíti a nyelőcsőbe jutó savas anyagokat. A gyomorégésre hajlamosak napi 1 maréknyi mandulát rágcsáljanak el bátran.

Köretnek sült zöldségek

A zöldségeket tepsiben kell pirítani, semmiképpen sem olajban, legyen az burgonya, sárgarépa, tök, karfiol, brokkoli vagy cékla.

Tojás

A lágytojást is javasolni szokták a gyomorégéssel küzdőknek. A tápláló, vitaminokban bővelkedő tojásfehérjét különösen ajánlott ilyenkor fogyasztani.

Halak

Más húsokat is lehet fogyasztani, a lényeg, hogy sovány húst válasszon. A hal nagyon egészséges, értékes tápanyagokkal van tele. Vacsorának, grillezve vagy párolva remek választás.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_IQYcRuKP_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_300x250.png
banner_C0oT6SvR_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_970x250.png
banner_M68UqZcM_eurot_MagyarIgazolvany_web_2024-11-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?