A következő tanévtől bevezetik a Zöld hetet az iskolákban
Már fiatalkorban környezettudatos gondolkodásra kell nevelni a gyermekeket, ezért a következő tanévtől bevezetik a Zöld hetet az iskolákban, és zöld tevékenységeket szerveznek a gyerekeknek – írja közleményében az RMDSZ.
„Környezetünk tisztán tartásához nem elegendő a felelőtlenül eldobált szemét összeszedése. Mentalitásváltásra van szükség. Ezért a tanügyminisztérium együttműködésével bevonjuk az iskolákat is a Tiszta Romániát! országos takarítási és tudatosítási kampányba, amelyet jövő héten indít a környezetvédelmi tárca” – nyilatkozta Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter.
A kampány során, de az idei tanévben is a diákok különböző környezettudatos iskolai vagy iskolán kívüli tevékenységeken vehetnek részt, így nemcsak elméleti síkon, de gyakorlatban is bővíthetik ezirányú tudásukat. A következő tanévnek már része lesz a Zöld hét, amikor az Iskola másként hét mintájára a diákok a környezet védelméről, a klímaváltozásról és a környezettudatosságról szerezhetnek elméleti és gyakorlati tapasztalatokat.
„Ma arról egyeztettünk a tanfelügyelőkkel, hogy a tanév végéig minden osztályban biztosítsanak lehetőséget ahhoz, hogy a diákok a hulladékkezelés fontosságáról, a közterületek tisztán tartásáról és a szelektív hulladékgyűjtés fontosságáról tanulhassanak. A környezetvédelmi tárca alárendelt intézményei együttműködnek majd a tanfelügyelőségekkel ezeknek a tájékoztató óráknak, eseményeknek a megszervezésében. A diákok a Környezetvédelmi Őrség, a Környezetvédelmi Ügynökség, az erdészetek, a vízügyi hatóságok, valamint az iskolákkal együttműködő civil szervezetek képviselőitől is tanulhatnak majd a természet tisztán tartásának fontosságáról” – részletezte Tánczos Barna.
Kapcsolódó
A Verde Go projekt keretében a környezetvédelmi tárca vezetésével egy oktatási segédanyagot, útmutatót is kidolgoztak a környezetvédelmi nevelésre, amelyet minden iskolába eljuttatnak. „Meggyőződésem, hogy nincs szükség arra, hogy újabb tantárggyal terheljük a diákokat. A környezetvédelmi nevelést a meglévő tantárgyba is be lehet építeni. Emellett a tanárok szakembereket hívhatnak segítségül vagy különböző tevékenységeket szervezhetnek, így a diákok felfedezhetik, hogy mit tehetnek ők is környezetük védelmében” – hangsúlyozta Tánczos Barna.
CSAK SAJÁT