SuperLiga: „oktatott” a Kolozsvári CFR a bajnokság csúcsrangadóján

Esélyt se adott ellenfelének a Kolozsvári CFR a labdarúgó SuperLiga alapszakaszának 22. fordulójában, a vasutasok a bajnokság csúcsrangadóján 3-0-ra győzték le a Konstancai Farul csapatát, és tizennyolc forduló után ismét vezetik a tabellát.

Egy hónapos téli szünet után mérte össze tudását a labdarúgó SuperLiga első két helyezettje: a listavezető Konstancai Farul hazai pályán fogadta hétfő este a címvédő Kolozsvári CFR-t.

Az ovidiui Viitorul Stadionban megrendezett összecsapás első félidejében a felek valóságos „közelharcot” vívtak, Gheorghe Hagi tanítványai csak Kovács István játékvezető nagyvonalúságának köszönhetően úszták meg a sárga lapos figyelmeztetéseket: Cristi Manea felszakadt fejbőrrel, Yuri Matias vérző orral jött ki ezekből a párharcokból. Focit kevesett láthatott a stadionba kilátogató 4500 néző, kaput eltaláló lövés ebben a játékrészben egyáltalán nem volt.

Szünet után megváltozott a játék képe, s ebben oroszlánrésze volt a téli szünetben hozott Ermal Krasniqinek. Az FC Ballkani koszovói bajnoktól 200 ezer euróért megvásárolt balszélső a 49. percben egy szép kényszerítőzés után visszakapta a labdát Emmanuel Yeboahtól, betört a Farul tizenhatosába és Aioani lába mellett kilőtte a hosszú sarkot. A Farul teljesen összezavarodott a kapott góltól, látszott, hogy Haginak nem volt forgatókönyve arra az esetre, ha csapata hátrányba kerül. A gödör tovább mélyült az 59. percben, amikor egy CFR-es támadásnál Yuri Matiast hátulról lerúgták. A VAR-szobából jelezték a szabálytalanságot Kovácsnak, a büntetőt pedig Cristi Manea magabiztosan értékesítette.

Míg a Farul esetében nem jöttek be a cserék, addig a vendégeknél hasznosnak bizonyultak a  „vérfrissítések”: a 77. percben Krasniqi megbolondított két védőt és rúgatott egy gólt Claudiu Petrilával, ezzel beállítva a 3-0-s végeredményt.

Szembetűnő volt a CFR játékában az egész pályás, fullasztó letámadás, korábban Dan Petrescu már egy gólos vezetésnél is visszavonulót fújt és saját tizenhatosa előtt védte az eredményt. Nem így ezekna mérkőzésen, a CFR a 95 percben is 5-6 emberrel támadta le a Farult a saját térfelén.

A bajnokság csúcsrangadójának megnyerésével a Kolozsvári CFR átvette a vezetést a tabellán. A vasutasok legutóbb a 4. fordulóban vezették a bajnokságot.