SuperLiga: a hajrában nyerte meg a Kolozsvári CFR az erdélyi „magyar” rangadót

A bajnoki címvédő Kolozsvári CFR és a Sepsi OSK fellegvári meccse zárta az első osztályú labdarúgó-bajnokság (SuperLiga) 14. fordulóját hétfő este, a találkozó a vasutasok 2-1-es sikerével ért véget.

Verve a szentgyörgyi csapat | Fotógaléria: Riti József AttilaA hazai csapat az első negyedórában nyomást helyezett a sepsiszentgyörgyiekre (Niczuly Roland kapus a keresztléc segítségével védte például Claudiu Petrila lövését), de amint a vendégek kiszabadultak a szorításból, nyomban veszélyeztették is a CFR kapuját. Egy Sepsi-szöglet nyomán pedig a vezetést is megszerezték a látogatók: Marius Ștefănescu beadását „megtoldották” a társak, Denis Ciobotariu pedig a hálóba küldte a labdát.

Alig telt el öt perc, ismét döntetlen állt az eredményjelzőn: Yuri Matias szintén szögletből volt eredményes. Térfélcsere után teljesen átvette az irányítást a CFR, a nyomás pedig a meccs hajrájában érett góllá, amikor Karlo Muhar fejesgóljával megfordította az eredményt a hazai csapat. A hajrában volt egy nagy lehetősége a Sepsi OSK-nak, de az ex-kolozsvári Mario Rondón elpuskázta a ziccert.

A címvédő ezzel a győzelemmel megerősítette helyét a dobogó alsó fokán, ráadásul még két elmaradt meccse van, s ha azokat is megnyeri, két pontra megközelítheti a listavezető Farult. A Sepsi OSK a még felsőházi rájátszást érő hatodik helyen áll.

SuperLiga, 14. forduló
Kolozsvári CFR–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–1 (1–1), gólszerzők: Matias (33.), Muhar (84.), ill. Ciobotariu (28.).
A forduló további eredményeiről itt olvashatnak.

1. Konstancai Farul 14 10 3 1 27-10 33
2. Bukaresti Rapid 14 9 1 4 16-9 28
3. Kolozsvári CFR 12 8 1 3 20-11 25
4. FC Hermannstadt 13 6 4 3 16-12 22
5. Universitatea Craiova 13 6 3 4 16-15 21
6.  Sepsi OSK 14 5 4 5 21-12 19
7.  FCSB 12 4 5 3 18-18 17
8.  FC Voluntari 14 4 5 5 12-13 17