SuperLiga: pontosztozkodás Aradon a forduló záró mérkőzésén

Döntetlent játszott Aradon az UTA és a bajnoki címvédő CFR hétfő este, az első osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának záró mérkőzésén. A vezetést a vendégek szerezték meg az első félidőben egy szöglet utáni fejesgóllal, míg a – meccset emberhátrányban befejező – hazaiak szintén szöglet után egy fejessel egyenlítettek.

Legutóbb július 9-én lépett pályára Aradon a CFR, de az a Maros-parti kiszállás nem maradt túl szép emlék a kolozsváriak számára, hiszen egygólos vezetés után elveszítették a Sepsi OSK elleni Szuperkupa-döntőt.

Most azonban az UTA volt az ellenfél, és a bajnoki helyezésen kívül a közelmúltbeli forma is a címvédő esélyei mellett szólt. A CFR a legutóbbi négy bajnoki meccsét megnyerte, úgy hogy 8–0-s gólkülönbséget produkált (a FCSB elleni bukaresti meccset a 9. fordulóból elhalasztották), s ehhez még hozzátehetjük azt is, hogy a múltheti prágai Európa Konferencia Liga-mérkőzését is kapott gól nélkül hozta Dan Petrescu edző legénysége. Ezzel szemben az UTA egy győzelmet és két-két döntetlent, illetve vereséget számlált a legutóbbi öt meccsén (4–8-as gólkülönbséggel), a két „dugó” ráadásul az előző két találkozón „jött össze”.

Ilyen előzmények után az aradi közönség elégtételt várt, és a játékosok próbáltak is eleget tenni az elvárásnak: már a 2. percben szöglet végezhettek el a hazaiak, és Cascini fejese nyomán a labda a kolozsvári védőkről épp, hogy fölé pattant; a második sarokrúgást követően pedig a fehér mezes Szamos-partiak által kifejelt labdát Stahl 22-23 méterről lőtte rá – meg fölé.

Nagyon akart az UTA, a CFR-nek pedig épp ez „feküdt”: kivárt, hogy megnyíljon az aradi védelem, és a 14. percben gólszerzési lehetőség is adódott a kolozsváriak előtt. Manea jobbról beívelt, Bîrligea öt méterről, felugorva átemelte a kapuson a labdát, de az a felső lécről vonalon túlra pattant. Felpörgött az iram, három perccel később Otele vett le a 16-oson belül egy magas labdát, de a kolozsvári kapus jó ütemben lépett ki, s blokkolta a lövést. A 23. percben az aradi cerberus, Iacob mentett a rövid felső sarok elől, az ellenakció végén pedig Otele lőhetett volna kapura, ha nem tréfálja meg a kiszámíthatatlanul pattogó labda.Tűzijáték – nem a kapuk előtt, hanem a nézőtéren | A szerző felvétele

Mivel gól nem esett – még… – az aradi törzsszurkolók látványos koreográfiával szórakoztatták magukat, majd görögtüzeket gyújtottak. Sűrű füst ülte meg a Neuman Ferenc Arénát, de nem ettől nem tudott se köpni, se nyelni a hazai közönség bő félóra elteltével: a Petrilát dicsérő akció végén elvégzett vendégszögletnél Boateng emelkedett a legmagasabbra, és a hosszú sarokba csúsztatott, vezetést szerezve a CFR-nek (0–1).

Középkezdés után 18 méterről kapott szabadrúgást az UTA, de ebből nem sikerült veszélyeztetni a kaput, s mindössze két erőtlen lövés volt az aradiak válasza a kolozsváriak góljára. Bár a hazaiak nyolc szögletet végeztek el a szünet, gólt majdnem a CFR szerzett ismét: a jobbhátvédet játszó Manea áttörte magát a védelmen, beadott labdáját a túlsó oldalról visszafejelték középre, s Boateng a kapufára belsőzte – már másodszor mentett az aradi kapufa… Az első félidő hajrájában Stahl balszélről becselezte magát a kolozsvári 16-osba, ám lapos lövését Scuffet vetődve tolta szögletre.Ekkor szereztek vezetést a vendégek | A szerző felvétele

Térfélcsere után ismét Boateng villant, de 12-13 méterről a kapu fölé durrantott. A játék átköltözött a kolozsváriak tizenhatosa elé, de a vendégek rutinosan tartották az eredményt, míg a hazaiak jobbára csak erőlködtek, s bár támadtak, veszélyes gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Sőt amikor Postolachi rosszul vett át egy labdát, a megiramodó kolozsváriak majdnem növelték előnyüket, de Iacob fogta Malele próbálkozását.

Amikor már majdnem „leült” a meccs, Anton szöglete után Benga csúsztatta meg a labdát fejjel, a menteni igyekvő Kolinger csak beljebb tudta segíteni azt – az aradi stadion eredményjelzőjén a hazai középhátvéd javára írták a találatot, amely ismét meghozta a hazai közönség hangját (1–1), de később a szakszövetség a CFR-hátvéd öngóljaként jegyzőkönyvezte az egyenlítést.

Vérszemet kapott az UTA, a játékosok úgy érezték, hogy lehet keresnivalójuk, de a 72. percben Isac ártalmatlan helyzetben, rossz ütemben szerelte hátulról Deacot, aki annyira megsérült, hogy nem is tudta folytatni a játékot. De az UTA is elveszítette a középpályását, mert bár elsőre sárga lapot kapott, videóbírózás után a játékvezető pirosra változtatta.Deacot le kellett cserélni, az UTA viszont emberhátrányba került | A szerző felvétele

Emberhátrányban összezavarodtak az aradiak, nem tudták átvinni a labdát a felezővonalon, s a 80. percben Iacob lélekjelenlétére volt szükség, hogy Janga közelről ne szerezzen vezetést. Nem sokkal később a kapujából messze kifutva tisztázott az aradi hálóőr.

A hátralévő idő gyakorlatilag a kolozsváriak nyomásáról és az aradiak hősies védekezéséről szólt, de újabb gól már nem született – a döntetlen nem igazán kedvez egyik csapatnak sem, de a kiállítást figyelembe véve az UTA lehet elégedettebb az eredménnyel.