FRISSÍTVE – SuperLiga: Cătălin Popa játékvezető „elgázolta” a CFR-t a bukaresti vasutasrangadón

Fotó: AgerpresFRISSÍTVE: Cătălin Popa játékvezető kirívó részrehajlásának tévedéseinek is köszönhetően nyerte meg a Bukaresti Rapid vasárnap este a labdarúgó SuperLiga 16. fordulójának vasutasrangadóját. A pitești-i sípmester két büntetőt is befújt a Kolozsvári CFR ellen, míg az elsőnél jogos volt az ítélete, a második döntését senki sem értette. FRISSÍTVE: A másik kolozsvári csapat, az Universitatea hétfő este legyőzte az FCSB-t.

A vendégcsapatokról szólt vasárnap estig a labdarúgó SupesLiga 16. fordulója: a FC Botoșani csapatát fogadó Chindia Târgoviște volt az egyetlen alakulat, amely pontot tudott otthon tartani (2-2) az etap első öt összecsapásán. A nyitómérkőzés után sorra véreztek el hazai a vendéglátók – FCU Craiova, FC Voluntari, Sepsi OSK és Aradi UTA. Így jutottunk el a tabella 2. helyét elfoglaló Rapid, és a 3. pozíción álló Kolozsvári CFR vasárnap esti mérkőzéséhez.

A teltházas Giulești Stadionban is a vendég CFR kezdte jobban a mérkőzést, a 11. percben a milliméteres les miatt érvénytelenítette Cătălin Popa játékvezető Cephas Malele gólját, akit remekül ugratott ki Claudiu Petrila. A pitești-i bíró mindkét csapatot és a nézőket is magára haragította játékvezetői stílusával: minden test test elleni párharcba „belenyúlt” akkor is, ha az érintett játékosok talpon maradtak és késznek mutatkoztak folytatni a játékot.

A CFR enyhe mezőnyfölénye mellett zajló összecsapás a 34. percben vett fordulatot, amikor egy előrevágott labdánál Simone Scuffet nem bízott meg a Kevin Luckassennel szemben védekező Yuri Matiasban és a kapujából kirobbanva – miután Yuri már elrúgta a labdát – fejbe vágta a Rapid csatárát. A VAR-szobában ülő Ovidiu Hațegan kihívta a pálya széli monitorhoz Cătălin Popát, aki a visszajátszások után jogosan ítélt büntetőt a hazai csapat számára. A tizenegyest Cristian Săpunaru védhetetlenül lőtte elemi erővel a bal felsőbe.

A második félidő elején egy szögletet követően  a CFR egyenlíteni tudott: Ciprian Deac beívelésére középen érkezett Karlo Muhar és Săpunaru mellől fejelte be az egyenlítő gólt.

Popa sípmester a 70. percben „nyúlt bele” a nyíltsisakos mérkőzésbe: a játékvezető szabálytalannak látta a CFR tizenhatosában Andrei Burcát a Marko Dugandzic ellen, és immár másodszor mutatott a tizenegyes pontra. A visszajátszásokból az látszott, hogy valójában a horvát csatár rángatta Burcă mezét, nem pedig fordítva. Mindenki azt várta, hogy a VAR-szobában ülő – nagy tapasztalattal rendelkező – Ovidiu Hațegan jelzi a bírónak, hogy hibás döntést hozott, de a VAR-szoba néma maradt, Dugandzic pedig megszerezte a győzelmet is jelentő második Rapid-gólt.

Két mérkőzés maradt hétfőre a 16. fordulóból: délután a sereghajtó CS Mioveni hazai pályán kikapott az újonc FC Hermannstadttól, ezzel a nagyszebeneiek ismét harcba szálltak a felsőházi rájátszást érő első hat hely valamelyikének megszerzéséért, este pedig a szintén újonc Kolozsvári Universitatea vendéglátóként legyőzte az FCSB-t, s ezzel elmozdult a kiesést jelentő helyekről.