SuperLiga: újabb győzelmével a Kolozsvári CFR közelebb került a listavezetőhöz

Tartja a lépést a listavezető Konstancai Farul csapatával a Kolozsvári CFR, amely a labdarúgó SuperLiga alapszakaszának 19. fordulójában vasárnap délután 2-0-ra legyőzte a Chindia Târgoviștét.

Győzelmi kényszerben lépett pályára vasárnap délután a címvédő Kolozsvári CFR a labdarúgó SuperLiga 19. fordulójában, ugyanis egy nappal korábban a listavezető Konstancai Farul kiütéses vereséget (8-0) mért FC Botoșani csapatára és ezzel 7 pontosra növelte előnyét a vasutasokkal szemben.

Dan Petrescu csapatára kevesen voltak kíváncsiak, alig kicsivel több mint 3 ezren látogattak ki a fellegvári Constantin Rădulescu stadionba a Chindia Târgoviște elleni mérkőzésre. Az ellenfél kispadján az a Toni Petrea ül, aki a FCSB-től való távozása óta veretlen a Chindia edzőjeként.

A vasutasok már a 17. percben megszerezték a vezetést, amikor Ciprian Deac újabb gólpasszal mutatta meg magát, ez alkalommal Denis Kolinger fejére varázsolt egy labdát, a horvát középhátvéd pedig nem hibázott. A csendesen csordogáló mérkőzésen a 80. percig kellett várni a következő gólra, ekkor Cristi Manea értékesített egy tizenegyest.

A Kolozsvári CFR zsinórban negyedik győzelmét aratta és 40 pontjával megerősítette második helyét a tabellán. A vasutasoknak van egy elmaradt meccsük is a FCSB ellen, amelyet ha megnyernek, akkor egy pontra megközelítik a listavezető Farult.