Ideiglenes trónfosztás a Superligában: a Kolozsváron győztes Botoșani állt az élre

A péntektől hétfőig tartó ötödik forduló meglepetése a címvédő CFR hazai veresége volt az első osztályú labdarúgó-bajnokságban a hétvégén. Így a Kolozsváron győztes FC Botoșani állt ideiglenesen a pontvadászat élére, de ehhez kellett a Rapid veresége, és hogy az üldözők közül a Farul és a Hermannstadt remizzen egymással. Megszerezte első győzelmét az FCSB, a Sepsi OSK pedig ismét a mezőny döntetlenspecialistája.

A legutóbbi öt bajnokságot megnyerő, és a hétvégi forduló előtt listavezető CFR-re nehéz meccs várt, egyrészt azért, mert Dan Patrescu vezetőedző eltiltás miatt nem ülhetett le a kispadra, másrészt pedig az FC Botoșani köztudottan kellemetlen ellenfél, még ha korábban nem is nyert Kolozsváron a „vasutasok” ellen.

A hazaiak esélyeshez méltón uralták a játékot, ám bő félóra elteltével Braun gyermeteg módon ellenfélhez passzolta a labdát, Camara pedig köszönte szépen a lehetőséget, és megszerezte a vezetést a vendégeknek. A folytatásban több esélye is volt a CFR-nek az egyenlítésre, két kapufát is lőttek a játékosai, de gólt nem sikerült szerezniük, így meglepetésre nyert a moldvai csapat, és élre állt a bajnokságban.

Az „előzéshez” a Rapid kisiklása is kellett: a fővárosiak az újonc Petrolultól kaptak ki Ploiești-en ebgy góllal úgy, hogy a hazaiak szinte egész meccsen a védekezéssel voltak elfoglalva, de egyetlen helyzetüket kihasználták. A Botoșani-nak kedvezett az is, hogy a szezon eddigi két meglepetéscsapata remizzen egymással: a Farul és az újonc nagyszebeni Hermannstadt tengerparti összecsapása gól nélkül zárul, ennek ellenére a vendégek és a konstancaiak is maradtak a dobogó második, illetve harmadik fokán.

A forduló legdrámaibb meccsét a fővárosban vívta az FCSB és a Chindia. A látogatók már a 7. percben emberhátrányba kerültek egy szabálytalanságot követő kiállítás miatt, ennek ellenére az első félidő derekán hat perc alatt kétgólos vezetésre tettek szert. A bukaresti csapat azonban a második félidőben felőrölte a târgovișteiek ellenállását, három gólt szerezve megfordította az eredményt, s ezzel a CFR legfőbb kihívója megszerezte első bajnoki győzelmét az új idényben.A szentgyörgyi Bărbuț és a voluntari-i Lopez csatája | Fotó: Agerpres

A másik kolozsvári csapat, az újonc Universitatea is kikapott, éspedig Aradon maradt alul az UTA ellen, míg a múlt szezon alapszakaszának döntetlenspecialistája, a Sepsi OSK megismételni látszik a teljesítményét: az FC Voluntari elleni 0–0 már a negyedik döntetlenje volt ebben a szezonban. Az Ilfov megyei meccse egyébként a májusi kupadöntő „visszavágója” volt – akkor a sepsiszentgyörgyiek nyertek 2–1-re, vagyis a hazaiaknak nem sikerült a törlesztés.