Superliga: csak a Kolozsvári CFR győzött az „európai négyek” közül

Az európai porondon érdekelt romániai csapatok közül csak a címvédő Kolozsvári CFR-nek sikerült 3 ponttal gazdagodnia a labdarúgó Superliga alapszakaszának 3. fordulójában; a vasutasok megnagyobb ellenfele a szombat esti, CS Mioveni elleni mérkőzésen az ...áramszünet volt.

Mint beharangozónkban írtuk, a következő két hét brutálisnak ígérkezik az európai kupaporondon is érdekelt romániai labdarúgóklubok számára: a Kolozsvári CFR, a Sepsi OSK, a FCSB és a CSU Craiova 3-4 naponta játszik majd, miközben esetenként több száz/ezer kilométert is kénytelen megtenni a mérkőzések helyszínei között. Ilyen körülmények között elemi fontosságűvá válik a játékosok állóképessége, mentális ereje és a keretek „mélysége”.

Nem vagyunk meggyőződve, hogy ennek a kettős terhelésnek a számlájára írható-e, de az tény, hogy a labdarúgó Superliga alapszakaszának 3. fordulójában csak a Kolozsvári CFR-nek sikerült begyűjtenie a 3 pontot az „európai négyek” közül. Az igazsághoz tartozik, hogy még a vasutasok a sereghajtó CS Miovenit fogadták szombat este a fellegvári Constantin Radulescu stadionban, addig a másik három szóban forgó csapatra sokkal nehezebb ellenfél várt.

Visszatérve a CFR-re: a vasutasok a 7. percben hátrányba kerültek, amikor Marius Bordeianu hibáját kihasználva Bogdan Rusu mattolta a hazaiak kapujában debüláló Simone Scuffet olasz hálóőrt. Fotó: Facebook/CFRA hátrányt már az első félidő végéig ledolgozták Dan Petrescu tanítványai, Gabriel Debeljuh duplája, valamint a Camorra által kiharcolt és Ciprian Deac által értékesített büntető után a CFR 3-1-es vezetéssel vonulhatott pihenni.

Ekkor még senki se sejthette, hogy milyen megpróbáltatássok várnak a stadionban levőkre. A 60. percben Liviu Antal beíveléséből Rusu is duplázni tudott 3-2-re módosítva az eredményt, és a következő pillanatban elsötétedett a fellegvári aréna. Többször is megpróbálták újraindítani a tavaly beszerelt csúcstechnológiás világítóberendezést, de - állítólag - szoftverprobléma miatt sikertelenül. A játékvezető lerendelte a pályáról a csapatokat és elkezdte mérni az időt. A szabályzat szerint amennyiben az áramszünetet nem tudják 60 percen belül megoldani, akkor a hazai csapat 0-3-ra elveszíti a mérkőzést. Végül 40 perces kényszerszünet után térhettek vissza a csapatok, és a CFR a veterán Ovidiu Hoban megpattant lövésével 4-2-re megnyerte a mérkőzést.

Vasárnap délután a Sepsi OSK-n volt a sor, hogy bizonyítsa jó formáját a nyeretlen újonc Petrolul Ploiești ellen. Cristano Bergodi csapata már az első félidő közepén megszerezhette volna a vezetést, de a Cebotaru kezezéséért megítélt büntetőt Cosmin Matei fölé lőtte. A kihagyott tizenegyes után mindkét oldalon voltak gólszerzési lehetőségek, meg nem adott gólok, de az első érvényes gólig a 62. percig kellett várni, amikor a veterán Gabriel Tamaș közeli fejesénél Niczuly Roland tehetetlen volt. A háromszékiek olasz mestere a következő percekben ötöt is cserélt, a frissítés pedig labdabirtoklási fölénnyé érett. Az egyenlítő gólt Alexandru Tudorie szerezte meg 7 perccel a rendes játékidő lejárta előtt, amikor Aganovic szögletét védhetetlenül fejelte a hazaiak kapujába.

Maradt az 1-1, az 5 pontos Sepsi OSK csütörtökön 21 órától a svéd Djugardens IF-et fogadja a Konferencia Liga harmadik selejtezőkörében.