FRISSÍTVE - Hengerelt a Sepsi OSK, továbbra is mélyrepülésben az UTA

Alaposan elrontotta a FC Argeș ünnepét a Sepsi OSK, ötgólos győzelmet aratva az 1500. élvonalbeli bajnoki mérkőzését játszó pitești-i együttes otthonában – számolt be a Nemzeti Sport a román első osztályú labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójának eddigi legnagyobb arányú győzelméről.

A zöldmezes szentgyörgyiek átgázoltak a piteștieken | Fotó: Sepsi OSK Facebook-oldalA szentgyörgyi játékosok állandó vendégek voltak az FC Argeș tizenhatosán belül, bár lövéshez ritkán jutottak az első 25 percben. Utána kétszer is tizenegyeshez juttatták a vendégeket a hazaiak, a második félidőben pedig teljesen szétesett a hazai csapat, így a Sepsi négy egymást követő egygólos vereség után egy ötgólos sikerrel tért vissza a felsőházi rájátszásért zajló csatába.

Nem segített az edzőváltás az UTÁ-n

Vereséget szenvedett az UTA szombaton Ploiești-en. A héten edzőváltáson átesett aradi csapat nagy reményekkel utazott a Petrolul elleni meccsre, abban bízva, hogy a kispadra kilenc hónap után visszatérő Bálint László György visszavezeti a győzelem útjára a csapatot. Mint kiderült, a régi-új tréner sem képes csodákra, és bár az első félidőben kihúzta kapott gól nélkül az aradi gárda, térfélcsere után kettős hátrányba kerültek a vendégek. Előbb Jair egy kezezésért megítélt tizenegyest értékesített, majd az első gólnál is részt vállaló Irobiso az aradi védelemből csúfot űzve növelte a hazaiak előnyét. Otele negyedórával a vége előtt szépített, de többre nem futotta az UTA erejéből.Otele (pirosban) szépített Ploiești-en, de ez sem segített az UTÁ-n | Fotó: uta-arad.ro

Az eredmény azt jelenti, hogy a legutóbbi hét meccsből hatot elvesztettek az aradiak, és csak egy döntetlent tudnak felmutatni, ezzel pedig „bebetonozták” magukat az utolsó előtti, kiesését jelentő helyen.

FRISSÍTÉS: folytatódott a Chindia Târgoviște szárnyalása, a Dâmbovița megyei csapat valósággal megtáltosodott a FCSB-nél leszerepelt Toni Ptrea keze alatt; legutóbbi áldozatuk a még mindig Play-off helyen álló Nagyszebeni FC Hermannstadt volt.

A 17. forduló rangadóját a fővárosi Nemzeti Arénában játszották az idei nézőcsúcsot jelentő 31 ezer szurkoló előtt: a FCSB 3-1-re legyőzte a Rapidot, és ezzel feljött a tabella 7. helyére a Sepsi OSK elé.

SuperLiga, 17. forduló:

• FC Argeș–Sepsi OSK 0–5, gólszerzők: Matei (28., 37. mindkettőt 11-esből), M. Rondón (52.), Safranko (68.), Tudorie (89.)
  • Petrolul Ploiești–UTA 2–1, gólszerzők: Jair (52., 11-esből), Irobiso (67.), illetve Otele (76.)
  • FC Botoșani–FC Voluntari 0–1
  • Farul–CS Mioveni 2–1
  • Universitatea Craiova–Kolozsvári Universitatea 1–0
  • FC Hermannstadt–Chindia Târgoviște 0-1
  • FCSB–Rapid 3-1
  • Kolozsvári CFR–FCU Craiova 3-1
1. Konstancai Farul 17 12 4 1 32-13 40
2. Bukaresti Rapid 17 10 2 5 20-14 32