Több mint tízezren látták az agyagkatonákat Marosvásárhelyen – nyereményjátékot hirdet a múzeum

Tízezernél is több látogató ismerhette meg az elmúlt hónapokban az agyagkatonák lenyűgöző történetét a marosvásárhelyi Kultúrpalotában. A Móra Ferenc Múzeum látványos vándorkiállítása, az Agyagkatonák – Az első kínai császár halhatatlan hadserege, hatalmas érdeklődést váltott ki, és a szervezők most egy nyereményjátékkal is készültek a látogatók számára.

A különleges tárlat Csin Si Huang-ti, az első kínai császár monumentális temetkezési örökségét mutatja be, amely a világ egyik legismertebb régészeti szenzációja. A kiállításon az agyaghadsereg élethű másolatai láthatók, köztük katonák, harci szekerek, lovak és zenészek. A tárlat a kínai történelem mellett a kelta civilizáció világába is betekintést nyújt.

Több mint tízezren voltak kíváncsiak a Kultúrpalotában kiállított agyagkatonákra Marosvásárhelyen|Fotó: Rákóczi Kinga

A kiállítás alapjául szolgáló eredeti agyaghadsereg 1974-ben került elő Kína Senhszi tartományában, amikor helyi földművesek egy kútásás során véletlenül rábukkantak a szoborcsoportokra. A feltárások során három hatalmas gödörből álló rendszert fedeztek fel, amelyekben mintegy 8000 katona, 130 harci szekér, 520 ló és 150 lovas található.

A kiállítás sikerét egy közösségi kampánnyal ünneplik meg: a Maros Megyei Múzeum Facebook-oldalán bárki részt vehet a nyereményjátékban, aki már járt a tárlaton.

A részvételhez mindössze annyit kell tenni, hogy: hozzászólásban megosztja, mi nyűgözte le leginkább a kiállításon, csatol hozzá egy saját fotót, amely a tárlat látogatása közben készült.

A beérkezett fotók közül az nyer, amely augusztus 3-án éjfélig a legtöbb kedvelést (lájkot) kapja. A győztes egy egyedi miniatűr agyagkatonát vihet haza emlékbe. A nyertes nevét augusztus 4-én teszik közzé a múzeum közösségi oldalán. A részvételi szabályzat a múzeum hivatalos honlapján, a Hírek menüpont alatt, valamint a versenyt hirdető Facebook-poszt első kommentjében olvasható.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?