Csíkszeredai képzőművész munkáit mutatják be Szegeden
Részegh Botond csíkszeredai képzőművész munkáit állítják ki a szegedi Regionális Összművészeti Központban (REÖK-palota). A Vonal mágia című, a festő- és grafikusművész munkásságát bemutató tárlat október 4-én 18 órakor nyílik meg, és egészen november 17-ig várja az érdeklődőket.
Újabb egyedülálló életmű mutatkozik be Szegeden, a REÖK legújabb egyéni tárlata, a Vonal mágia alkalmával. A galéria ezúttal a csíkszeredai Részegh Botond festő- és grafikusművésznek műveivel tölti meg tágas kiállítótereit, átfogó bepillantást engedve az alkotó különleges munkásságába.
„Idén ősszel a képzőművész kirobbanó energiával és zsigeri nyerseséggel megalkotott, költészetet, történelmet, metafizikát, a művészettörténet nagyjait és a művész tulajdon, élő kortársi tapasztalatait megidéző alkotásaiból állít ki egy megkapó válogatást a REÖK-ben” – olvasható a Szegedi Szabadtéri Játékok és a REÖK-palota felhívásában. Részegh Botond életművét a művészettörténeti ihletettség mellett a társművészetek iránti nyitottság is jellemzi. A múlt századok nagy íróinak hatása mellett több ízben együttműködött kortárs írókkal és költőkkel is.
A képzőművész magas szinten alkalmazza a festészet, a sokszorosított grafika és a szabadkézi rajz hagyományos eszköztárát, de éppolyan szívesen kísérletezik egyedi alkotói eljárásokkal is. A REÖK-ben készülő kiállítás ennek megfelelően a művész által használt technikák széles palettáját igyekszik bemutatni a közönségnek.
A Vonal mágia című, Részegh Botond eddigi életművét összegző tárlat ünnepélyes megnyitójára október 4-én pénteken kerül sor. A 18 órakor kezdődő eseményt Dr. Nátyi Róbert művészettörténész, a REÖK vezető kurátora, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar dékánja nyitja meg.
A csíkszeredai születésű Részegh Botond a Bukaresti Képzőművészeti Egyetem képgrafika szakának elvégzését követően a budapesti Képzőművészeti Egyetem doktori iskolájában is tanult, 2018-ban Magyar Művészeti Akadémia alkotói ösztöndíját is elnyerte.
Egyéni alkotói gyakorlata mellett a művészetszervezés, az alkotóművészet elméleti síkján is otthonosan mozog: 2011 óta a csíkszeredai Új Kriterion Galéria művészeti vezetője. A nemzetközi szinten is elismert művész Magyarország és Románia mellett kiállított már Ausztriában, Finnországban, Németországban, az Egyesült Államokban, Franciaországban és Belgiumban is, önálló tárlatai mellett színvonalas csoportos bemutatók szereplőjeként is.
CSAK SAJÁT