Az amerikai alelnök megint Romániát bírálta a konferencián, ahol az AUR-vezér is részt vesz
A barátság a közös értékeken alapul, nem azonos az értékrendünk, ha eltörölsz egy választást, mert nem tetszik az eredmény, mondta csütörtökön J. D. Vance Romániát bírálva.
Ez már a második alkalom, hogy az amerikai alelnök az érvénytelenített decemberi államelnök-választások miatt támadja Romániát, legutóbb a müncheni biztonságpolitikai konferencián hozta fel példaként Romániát, amikor arról beszélt, hogy a véleménynyilvánítás szabadsága „visszaszorulóban van” Európában.
Ezúttal a Konzervatív Politikai Akció Konferencián (CPAC) pécézte ki az európaiakat, és köztük Romániát. Arról beszélt, hogy Németország teljes védelmét az amerikaiak adóiból támogatják, mivel több ezer amerikai csapat állomásozik ott. „Szerintetek az amerikai adófizetőknek tetszeni fog ez, amikor majd Németországban börtönbe zárják egy X bejegyzés miatt? Természtesen, nem” – mondta J. D. Vance, aki szerint Donald Trump amerikai államfő szerint fontos a közös értékrend. Szerinte azon alapul egy barátság. „Nem közös az értékrendünk, ha börtönbe küldesz embereket, mert szerintük be kellene zárnunk a határokat. Nem közös az értékrendünk, ha eltörölsz egy választást, mert nem tetszik az eredmény. Ez történt Romániában. Nem közös az értékünk, ha annyira félsz a saját népedtől, hogy elhallgattatod őket” – mondta az alelnök a Hotnews szerint azon a konferencián, amelyen George Simion, a szélsőséges, nacionalista nézeteket képviselő AUR pártjának elnöke különleges meghívottként vesz részt az Európai Konzervatívok és Reformerek Pártja (ECR) küldöttségének tagjaként.
Kapcsolódó
Marian Enache, az alkotmánybíróság elnöke – akit Elon Musk, Trump elnök tanácsadója csütörtökön zsarnoknak nevezett – korábban leszögezte, hogy az alkotmánybíróság a demokratikus alkotmányos rend védelmében rendelte el az államfőválasztások megismétlését, miután a választás korrektségét, a jelöltek esélyegyenlőségét sértő illegális befolyásolást és kampányfinanszírozást tapasztalt. „Egy egészséges politikának és demokráciának a törvény erejének, nem az erő törvényének kell engedelmeskednie. Csak így beszélhetünk a demokrácia megerősítéséről és a jogállamiság tiszteletben tartásáról, egy robusztus demokráciáról, amely ellenáll az agresszió minden belső és külső formájának” – szögezte le az alkotmánybíróság elnöke.
CSAK SAJÁT