Uszoda és futballpálya is épülhet Szatmárnémetiben

A sportolással, tömegsporttal kapcsolatos két határozatot is elfogadott csütörtöki rendes havi ülésén a Szatmárnémeti Helyi Tanács. Az egyik egy uszoda, a másik egy labdarúgópálya építésére vonatkozik.

Az egyik döntés értelmében tanuszoda épülhet Szatmárnémetiben, a város legnagyobb zöldövezete, a Kossuth-kert közelében. A Fejlesztési és Közigazgatási Minisztérium alárendeltségébe tartozó Országos Beruházási Társaság finanszírozásával épülő uszodát eredetileg máshová tervezték, ám megváltoztak a társaság által finanszírozott sportközpontok standard méretei, emiatt pedig új helyszínt találtak ennek megépítésére.

A minisztérium által építendő uszoda látványterve | Fotó forrása: Cseke Attila fejlesztési miniszter Facebook-oldala

A tanulómedence 25 méter hosszú és 15,4 méter széles lesz, szimultán hat sávon lehet majd gyakorolni az úszásnemeket. A komplexumban a medence mellett konditerem, aerobik-terem, valamint modern öltöző is helyet kap, továbbá 124 ülőhelyes tribün várja a későbbi versenyek iránt érdeklődőket. Az oktatómedencét a tornaórák ideje alatt iskolás gyerekek használhatják, az oktatási programot követően pedig birtokba vehetik az úszás – akár felnőtt – szerelmesei is.

„Mindig is kiemelt figyelmet fordítottunk arra, hogy a lehető legtöbb sportolási lehetőséget megadjuk a szatmáriaknak, ezért arra törekszünk, hogy minél több sportlétesítményt építsünk. Ez a tanuszoda nemcsak a versenyszerűen úszóknak biztosít majd lehetőséget, hanem a város diákjainak és amatőr sportolóinak is. Amint elkészül, megtesszük a szükséges lépéseket, hogy a Sportlíceumban úszóosztály is induljon majd, és hogy bevegyék ezt a sportágat a testnevelés órák programjába is. Ugyanakkor az uszoda nyitva lesz minden, a vizes sportot kedvelő szatmári számára is” – nyilatkozta Kereskényi Gábor polgármester.

A másik határozat elsősorban fejlesztést hozó rombolásról szól. A szatmári foci fénykorában több, magas szinten játszó csapat is volt Szatmár megyében, az UNIO gépgyár csapata pedig a második ligában vitézkedett – emiatt építettek neki saját stadiont. Ám ahogy a csapat teljesítménye romlott, a nagyüzem pedig a demokrácia éveiben évről-évre zsugorodott, a stadion is elhagyatottá vált – állapota pedig folyamatosan romlik. Környezete kifejezetten rossz környéknek számít Szatmárnémetiben, 2018-ban gyilkosság is történt itt.

A stadion a Tanügyminisztérium tulajdonában volt, mígnem Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatalának sikerült átvennie. Kereskényi Gábor a helyi kereskedelmi rádióban beszélt arról, hogy a minisztérium nehezen vált meg az ingatlantól, mert azt hitték, ott „menő sportközpont” működik.

A helyi tanács most áldását adta az UNIO Stadion háromezer férőhelyes lelátójának lebontására, ami nemcsak a bontási munkálatok miatt lesz nehéz feladat: hatalmas mennyiségű betontól kell majd megszabadulni. A városvezető elmondása szerint a terv egy 3–4 ezer fős labdarúgóstadion építése a régi aréna helyén, a tervek elkészítése pedig már az idei évben megkezdődhet.   

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?