banner_DVdnQ8MO_970x250 (2).png
banner_yxa2hhhn_728x90 (3).png
banner_6Z9d5FZx_300x250.png

Tizenkét éves a sepsiszentgyörgyi Vadászati Múzeum: A mikrovilág csodáival ünnepel

Különleges kiállítással ünnepli megalapításának 12. évfordulóját a sepsiszentgyörgyi Vadászati Múzeum. A május 23-án, pénteken este 6 órakor megnyíló A mikrovilág csodái című fotókiállítás különlegessége, hogy a szemmel szinte láthatatlan élőlényeket mutatja be, egy egész rejtett világ kel életre a nagyméretű fotókon és a kiállítást tudományos előadás követi.

Ujvári Zsolt magyarországi biológus és természetfotós képei egyszerre tudományos ismeretterjesztők és művészi szépségűek, így látványos élményben lehet része a kiállítás látogatóinak. A fotók és történetek révén feltárulnak a talajban élő páncélosatkák, ugróvillások, álskorpiók, és más apró lények titkai, amelyek nélkül az ökoszisztéma nem működne.

Különleges kiállítással ünneplik az évfordulót

A tárlat a Békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum vándorkiállítása, amelynek kurátora Váncsa Klára, sepsiszentgyörgyi származású ökológus, akinek szakmai munkája a természeti értékek megőrzésére és közérthető közvetítésére irányul. Az alkotó Ujvári Zsolt 18 éves kora óta örökíti meg a mikrovilág szépségeit és igazságügyi botanikusként dolgozik. Munkája során több, a tudomány számára ismeretlen állatfajt is felfedezett, olyan kevéssé ismert élőlényekkel foglalkozott, mint az atkák, ugróvillások vagy ászkarákok.

Kuriózumok a sepsiszentgyörgyi Vadászati Múzeum gyűjteményében

A Székelyföldi Vadászati Kiállításnak a 2013-ban felújított, Sepsiszentgyörgy egyik legszebb műemléképületének tartott Bene-ház ad otthont. A múzeumot a Nemzetközi Vadvédelmi Tanács védett intézménnyé minősítette, biztosítva a székelyföldi vadgazdálkodás és vadászkultúra teljes körű nemzetközi elismerését.

A Vadászati Múzeum anyagának jelentős részét Sárkány Árpád adományozta a magángyűjteményéből. Ezenkívül székelyföldi vadászok adományoztak és állítottak ki trófeákat, valamint vadászati tárgyakat. A közel 300 trófeán és a több száz vadászattal kapcsolatos tárgyon keresztül mutatja be a térség faj- és vadgazdagságát, valamint a székelyföldi vadászati kultúrát. Ezek mellett a sok régi fénykép személyiségek és a régmúlt vadászatok emlékeit idézi fel.

A múzeum állandó tárlatai érdekes élményt kínálnak | Fotó: Vadon Egyesület

A Kárpát-kanyar dioráma szemlélteti a vadfajokat teljes életnagyságban az élőhely bemutatásával, hiszen egyedülálló az életnagyságúra megformázott medvebarlang, ahol egy medve éppen a téli álomra készül. A kiállításon helyet kapott számos jelentős trófea: például az a medve trófea, amelyet állítólag Nicolae Ceaușescu diktátor ejtett el, de a legnagyobb szarvas trófea is ott van kiállítva. Az Afrika teremben több mint 30 fajjal ismerkedhet meg a látogató a fekete kontinensről. Ott is fellelhető dioráma, amely a szavannák élővilágát tárja elénk életnagyságban.

Mindez a mai elvárásoknak megfelelően, korszerű technológia használata mellett történik. A látogatók interaktív élményekkel is gazdagodhatnak: érintőképernyős táblákon böngészhetnek fajleírások és fotók között, sőt lézerpuskával „vadászva” próbálhatják ki a trófeagyűjtés virtuális izgalmát.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_t5aBq6wf_ME_BGA.png
banner_VLbX1df7_bga_alap_logo.png

Kimaradt?