Elképesztő történet: előbb megsegítettek, majd utólag megbírságoltak a rendőrök egy férfit, aki a feleségével a szülészetre sietett

Országos elismertségre tett szert idén tavasszal három Szilágy megyei rendőr, akik ahelyett, hogy megbüntettek volna egy gyorshajtót, segítettek rajta, miután kiderült, éppen szülni készülő feleségével igyekezett a kórházba. A rend őrei nem tétlenkedtek, a felelősségre vonás helyett a megkülönböztető jelzést használva vezették a férfit és feleség autóját egészen a Szilágy megyei kórházig, sőt még a sürgősséget is hívták idő közben, így a kismamát már a felkészült orvosi csapat várta a bejáratnál. Eddig tartott a történet szebbik része, a sofőr számára nemrég érkezett meg a fekete leves: hónapokkal az incidens után behívatták a zilahi rendőrkapitányságra és közölték vele, hogy 90 napra bevonják a járművezetői engedélyét.

A tavaszi emberséges esetet a Belügyminisztérium is felkapta, dicsekedett a három Szilágy megyei rendőr helytállásával és segítőkészségével, példaként állítva őket a nagyközönség és a rendőri szakma elé. Amint lecsengett a sajtóvisszhang, lesújtott az igazságszolgáltatás és bebizonyította, Romániában senkinek sem jár bocsánat, legalább is azoknak semmiképp, akiket a rendvédelmi szervek képesek lefülelni.

Történt ugyanis, hogy idén tavasszal az 1H jelzésű országúton Haraklány irányából Zilah felé nagy sebességgel közlekedett egy személygépkocsi, amit Bádon területén óránként 104 kilométeres sebességgel mértek be a közlekedésrendészetiek. Megállították a személygépkocsit, és a sofőr elmagyarázta, hogy azért siet, mert a mellette ülő feleségénél már beindult a szülés és mielőbb oda akar érni Zilahra a kórházba. Anélkül, hogy az esetet tovább forszírozták volna, a rendőrök felajánlották segítségüket és a megkülönböztető jelzést bekapcsolva felvezetőautóként kísérték el a vajúdó nőt és férjét a kórházig, ahol – miután az egyikük idő közben értesítette a sürgősségi osztályt – felkészült orvoscsapat várta a kismamát.

Az asszony sikeresen megszülte egészséges kisfiát, az örömapa pedig nem mulasztotta el, hogy köszönetet mondjon a segítő rendőröknek. „Igen, a rendőrség nem csak azért van, hogy bírságokat szabjon ki, szankcionáljon és megfélemlítse az embereket. Nagyon nagyra értékeltem a három fiatal rendőrt mindazért, mert segítettek, mindazért, ahogyan beszéltek velünk. Szeretném nyilvánosan megköszönni nekik!” – írta akkor üzenetében a boldog édesapa.

Illusztráció forrása: Kolozs megyei rendőrség

A jótett híre hamar elterjedt, a Belügyminisztérium a saját Facebook-oldalán büszkélkedett a jólelkű rendőrökkel. „Büszkék vagyunk rátok, srácok! Szükségünk van ilyen emberekre a közösségeinkben, mindannyiunknak szüksége van ilyen példákra!” – olvasható az esetet közzétevő Facebook-bejegyzésben, amely több mint 12 ezer pozitív reakciót, 1500 gratulációt és mintegy félezer megosztást ért el a közösségi médiában.

Néhány hónappal később azonban telefonon értesítették a sofőrt, a boldog édesapát, hogy fáradjon be a zilahi rendőrkapitányságra és vegy át az „ajándékát”. Bár pénzbírságot és büntetőpontot nem kapott, a közlekedésrendészet gyorshajtás miatt 90 napra bevonta a járművezetői engedélyét.

„A férfit, aki aznap este az autót vezette, a közlekedési rendőrség telefonon kereste meg, behívták a zilahi rendőrkapitányságra, ahol jegyzőkönyvet állítottak ki a szabálysértésről, és a közlekedésrendészeti szabályzat szerint megbírságolták figyelmeztetéssel, és további intézkedésként a közutakon való gépjárművezetés jogának 90 napra történő felfüggesztésével” – erősítette meg Ioana Lascău, a Szilágy Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.

Sajtóinformációk szerint a zilahi rendőrök utólag azért jártak el a sofőr ellen, mert a Belügyminisztérium nyomást gyakorolt rájuk.

A rendőrség ugyanakkor a sjatónak kiküldte a törvényt is, amely alapján a sofőrnek 90 napra bevonták a jogosítványát. Ennek megfelelően a közlekedési rendőrnek törvényi kötelessége a szabálysértésről jegyzőkönyvet készíteni, a különleges tényállást pedig – önvédelem során elkövetett cselekmény, kényszerhelyzet, fizikai vagy erkölcsi kényszer, véletlen eset – csak a bíróságon lehet megállapítani.

Az utólag megbírságot férfi ajogi úton megtámadta a rendőrségi jegyzőkönyvet, az ügy a zilahi bíróságon van folyamatban.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?