Büntetést kapott a bűz miatt a Kolozs megyei hulladékkezelő

30 ezer lejes büntetést róttak ki a hulladék kezeléséért és a szagcsökkentő intézkedések végrehajtásáért felelős céggel szemben, közölte kedden Alin Tișe, a Kolozs Megyei Tanács elnöke. A NapocaLive-nak elmondta, hogy tanácselnökként elnézést kér a kolozsváriaktól a szag miatt és reméli, hogy megoldódik a probléma a folyamatos ellenőrzések nyomán.

Mint kedden a Maszolon is megírtuk, Kolozsváriak százai panaszkodtak hétfőn és kedden a közösségi médiában arra a szörnyű szagra, amely minden bizonnyal a pataréti szemétlerakóból árad. Különösen a Mărăști, Györgyfalvi és Szamosfalvi negyedben, de már a központban is orrfacsaró bűzt lehetett érezni. 

Hétfőn és kedden ellenőrzést tartottak a Kolozs Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Központnál. Alin Tișe, a Kolozs Megyei Tanács elnöke kiemelte, hogy magánkézben van a hulladékgazdálkodás, írja a Cluj24.

„Augusztus 23. óta értesítettük a környezetvédelmi őrséget és a környezetvédelmi ügynökséget, hogy ellenőrizzék a szag pontos okát, hogy elrendeljék a helyreállítási intézkedéseket. A megyei tanács büntetéseket alkalmazott, és felszólította ezeket az intézményeket, hogy intézkedjenek. Kevesen tudják, hogy a szemétprobléma kezelése attól kezdve, hogy ezek a hulladékkezelési központok megépülnek, magánkézbe kerül át” – magyarázata a tanácselnök.

Hozzátette, jelenleg mind a Kolozs Megyei Integrált Hulladékgazdálkodási Központ irányítása, mind a megye egész területéről történő szemétgyűjtés – az európai projekt által előirányzottaknak megfelelően – egy magáncég feladata.

„Ha a magáncég nem teljesíti a szerződésben foglaltakat, ahogyan a jelenlegi helyzetben is, akkor szankciókat kell alkalmaznunk” – mondta a megyei tanács elnöke kedden.

Illusztráció | Fotó forrása: Pexels

A büntetésektől remél változást a megyei elnök. Elmondta, hétfőn szabtak ki büntetést, és a környezetvédelmi őrség és a környezetvédelmi ügynökség kedden is kint járt a hulladékkezelőnél.

„Úgy gondolom, hogy idővel a szankciók alkalmazásával és azzal, hogy ezek a hatóságok állandóan jelen vannak, a cégek normális kerékvágásba kerülnek” – mondta Tișe.

Kifejtette, hogy a hulladéklerakó új működési és irányítási rendszerével kezdettől fogva sok gond volt.

 „Hiányosságokat tapasztaltak az üzemeltetésben és hiányosságokat a szagcsökkentő intézkedések végrehajtásában. Öt véleményezést állítottak össze, az érintett cégekkel kötött megbízási szerződés alapján, jelentős működési hiányosságokat tapasztaltak, amelyeket jeleztünk, és ezek miatt negatív véleményezések születtek, amik végül több mint 30.000 lejes büntetőszámlákhoz vezettek. Remélem, hogy orvosolni fogják a problémákat” – mondta a kolozsvári elnöke.

Gabriel Oltean, a hulladékkezeléssel megbízott Supercom Kolozs megyei részlegének igazgatója a Maszolnak korábban elmondta, valóban sok tonnányi szemét van a hulladékkezelési központnál, viszont így vették át, és ennyi idő nem volt elég megoldani a gondot, és nincs ahogy átválogatni ekkora mennyiséget ilyen rövid idő alatt, de dolgoznak rajta.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT
banner_saW4mTn2_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_300x250.png
banner_WcGrRqIF_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_970x250.png
banner_Vs7ERmQb_eurot_Anyasagi_webb_2024-10-15_728x90.png

Kapcsolódók

Kimaradt?