Ezüstérmet nyert a parakerékpáros vb-n Novák Ede

Ezüstérmet nyert szombaton a svájci Notwillban megrendezett parakerékpáros világbajnokságon a csíkszeredai Novák Károly Eduárd. A londoni paralimpiai bajnok az országiút verseny C4-es kategóriájában végzett 27 másodperces lemaradással a szlovák Partik Kuril mögött.

Am castigat MEDALIA DE ARGINT la Campionatele Mondiale de Paraciclism din Notwill, Elvetia, 1 August 2015. Vreau sa...

Posted by Eduard Carol Novak on Saturday, August 1, 2015

„Nagyon örülök ennek az eredménynek, mert az utóbbi években sokat változott ez a kategória. Hozzánk soroltak, olyan nagyon kis fogyatékossággal rendelkező sportolókat is, akikkel nekünk, protézissel versenyzőknek szinte lehetetlen felvenni a harcot" – számolt be Novák Ede a Mediafax hírügynökségnek. Elmondta továbbá, hogy a pálya nagyon nehéz volt, sok emelkedőt foglaltak bele.

Az egy nappal korábban megrendezett időfutamon Novák a 8. helyen végzett.