2019-es férfi kézi-vb: Norvégia keresztülhúzta a magyar terveket Svédország legyőzésével

Vasárnap este a Tunézia elleni győzelem után Ilyés Ferenc, a magyar kézilabda válogatott székelyudvarhelyi csapatkapitánya még azzal tüzelte társait, hogy szerdán elkapják Norvégiát is és ezzel a 2019-es világbajnokság herningi középdöntőjének 3. helye is meglehet és ezzel az 5-6. pozícióért meccselhet a másik csoport harmadik helyezettjével.

Hétfőn este eldőlt, hogy még Norvégia legyőzésével sem végezhet a 4. helynál feljebb a magyar válogatott, ugyanis az északi csapat három góllal legyőzte a szomszédos Svédországot és ezzel behozhatatlan előnyre tett szert Magyarországgal szemben.

A tabella élén jelenleg 6-6 ponttal áll a skandináv trió, viszont a házigazda Dánia 21.30-tól Egyiptommal csap össze és vélhetően újabb sikert ér el, amivel ellé a norvég-svéd párostól.

A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszanak.

Az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégok 14-14 után egy 8-1-es sorozattal már a második félidő elején eldöntötték a meccset. A mezőny legjobbja Magnus Jöndal volt, aki 12 lövésből 11 gólt dobott. Az Európa-bajnoki ezüstérmes svédeknél a Telekom Veszprém beállója, Andreas Nilsson hat kísérletből ötször talált be.