2019-es férfi kézi-vb: biztató magyar győzelem Katar ellen

Megnyílhat a magyar válogatott előtt a 2019-es férfi kézilabda világbajnokság herningi középdöntője felé vezető út, amennyiben hétfőn délután, romániai idő szerint 16.30-tól legyőzi azt a Katart, amely a D-csoport első két fordulójában mindkét arcát megmutatta.

Mint arról beszámoltunk, az első fordulóban az Ázsia-bajnok katariak voltak a szenvedő alanyai a vébé eddigi legnagyobb meglepetésének, amikor a mindenki által lesajnált Angola - teljesen megérdemelten - egy utolsó másodperces góllal 24-23-ra legyőzte őket. A második fordulóban Rivero Valera tanítványai Egyiptom ellen megmutatták, hogy kézilabdázni is tudnak, az Afrika-bajnokot 17-17-nél állva hagyták és egy 9-1-es rohammal eldöntötték a 2 pont sorsát.

Ezzel szemben a magyarok egy 25-25-ös döntetlennel kezdtek a pánamerikai bajnok Argentína ellen, majd 34-24-re legyőzték a hérfői ellenfelüket megverő Angolát.

Köszöntjük az olvasókat! Kezdünk.

Pár száz néző van csak a 7 ezresre csökkentett befogadóképességű koppenhágai Royal Arénában. A korai kezdés miatt a kézilabdaszerető dánok még munkában vannak, így a mintegy 200 fős magyar táboron múlik, hogy hangulata is legyen a mérkőzésnek.

Hallgassuk meg a himnuszokat.

1. perc - a magyaroké volt a kezdés, Balogh Zsolt meg is szerzi az első gólt. 1-0

2. perc - az első katari támadás elakad a falon, Balogh Zsolt pedig ismét beköszön. Balogh-Katar 2-0

3. perc - Bodó Richárd átlövésból. 3-0

Ahogy az argentinok elleni mérkőzésen is, a magyar válogatott villámrajtot vett, a katariak világsztár edzője, Valero Rivera időt kér.

4. perc - Jusszuf Ali megszerzi beállóból az ázsiaiak első gólját, de Bánhidi pillanatokon belül visszaállítja a 3 gólos különbséget. 4-1

6. perc - Bodót kiállítják 2 percre, a kubai születésű Capote azonnal megtalálja a rést a falon. 4-2

8. perc - Anis Zouaoui ellentámadásból közelebb lopja az ellenfelet. 4-3

A katari kapuban a szerb, bosnyák, majd most katari válogatott Danijel Sarics elkapja a fonalat. Világsztárról van szó, aki karrierje során olyan csapatokban is megfordult, mint a Flensburg, Ademar Leon és az FC Barcelona.

11. perc - magyar oldalon is van egy volt barcás, Nagy László azért megmutatja volt csapattársának, hogy ki a főnök. 5-3

12. perc - Bóka Bendegúz szélról. 6-3 Az angola elleni meccs után Dragan Matics nem győzte hangsúlyozni annak a fontosságát, hogy végre szélről is születtek magyar gólok.

14. perc - Jusszuf és Bodó góljaival maradt a 3 közte. 7-4

16. perc - Nagy Laci számára szokatlan helyről, beállóból lötte a magyar csapat nyolcadik gólját. A szokatlan pozíciót magyarázhatja, hogy a székelyudvarhelyi Ilyés Ferenc 2 perces kiállítása miatt  emberhátrányban játszik a magyar csapat. Még egy magyar gólnak is örülhetünk, most Lékai eredményes 9-5

A katariak percek óta nem tudtak gólt szerezni. Ebben oroszlánrésze van Mikler Rolandnak, aki 3 lövést is hárított. Sinen büntetőjével szemben már tehetetlen volt 9-6

20. perc - Hornyák Péter jobbszélről. 10-6

Ilyés Feri iszonyú munkát végez a védelemben. Nagy Lacival együtt akkorát blokkoltak, hogy csak na!

21. perc - az ellenfél durván 10 perce nem lőtt akciógólt, Sinen büntetői tartják őket játékban. Hornyák jobbszélről 11-7

23. perc - ugyanaz a Sinen, most már akcióból, de azonnal jön a magyar válasz. Lékai Máté. 12-8

24. perc - Bánhidi kiállítása után Jusszuf középről 12-9

25. perc - 25 percet kellett várni az első magyar büntetőre, Balogh Zsolt nem hagyja ki 13-9

25. perc - sorra jön katari válasz, a mérkőzés elején beállt 3 gólos különbség nem mozdul el 13-10

26. perc - magyar időkérés után kezdődik meg a félidő utolsó 4 perce. Egy sikertelen magyar támadás után Nagy Lacit kiállítják, Sinan pedig most sem hibázza el a hetest. Rég nem voltak ilyen közel az ázsiaiak. 13-11

28. perc - Bánhidi emberhátrányban vállalja a betörés felelősségét. 14-11

29. perc - Bóka is megtalálja az utat Sarics kapuja felé, majd Mikler ziccert hárít 15-11

30 perc - a félidő utolsó gólját Ancsin Gábor lövi és ezzel beállítja a mérkőzés legnagyobb különbségét 16-11

Szünet

A második félidő kezdetéig nézzék meg a két Ilyés Ferenc, apa és fia rövid, portálunknak adott nyilatkozatát.

Ferike a vébé első mérkőzése előtt nyilatkozott.

Feri bácsi pedig az Angola elleni mérkőzés előtt.

Idősebb Ilyés Ferenc a katar elleni mérkőzésen is itt van, épp a sajtópáhollhal szemben ül, fia mezét viseli.

Kezdődik a második félidő.

31. perc - a katariak vezethetik a félidő első támadását. Magyar labdaszerzés, és Hornyák ellentámadásból növeli a magyar előnyt. 17-11

32. perc - a kubai honosított Frankis Marzo második góljára, jön válaszként Bánhidi Bence harmadik találata. 18-12

33. perc - Frankis ismét betalál, de Dzsamali villámgyorsan visszaálítja a 6 gólos különbséget.

34. perc - Sinen negyedik büntetőjét is belövi, pedig most Székely nézett vele farkasszemet. 19-14

35. perc - Dzsamali elemi erővel átlövésből 20-14

35. perc - ezen a mérkőzése emberhátrányban mintha egy kicsit jobban menne a magyaroknak. Ancsin kiállítása után jó magyar védekezés, majd Nagy Laci 21-14

37. perc - Capote gólja után, Sinent kiállítják, most ők gyakorolhatják az emberhátrányos védekezést. Sikerül nekik, és még 2 gólt is lönek Capote révén. 21-17

39. perc - Bóka az emberelőny lejártának pillanatában talál be. 22-17

39. perc - eddig kellett várniuk a katariaknak, hogy az egyik legdrágább szerzeményük, a francia Bertrand Roiné elkezdje ledolgozni az árát. 22-18

Ismét magyar emberhátrány Bánhidi kiállítása után. Ez az! Végre ismét gólt fogunk lőni!!!

42. perc - mégse. Most Katar vitt be egy találatot, ismét csak 3 a közte. Magyar időkérés 22-19-nél.

43. perc - hasznos volt a tanács. Bóka szélről, pókhálóba. 23-19

Hoppá. Sinen, a hétmétereskirály piros lapot kap.

44. perc - nagyon összezavarodtak a katariak, mert senki se jött le, hogy Suljakovics beállhasson a kapuba, így Ligetvári karrierje egyik legkönnyebb gólját szerezhette meg. 24-20

46. perc - Mikler védi az időkrízisbe jutott Frankis lövését és Lékai gólja után ismét 5-re, majd Bánhidi találata után 6-ra nő a különbség. 26-20

Ez nekünk, erdélyieknek szól.

A fenti videó feltétele alatt három katari és két magyar gól született, így most az állás 28-23.

53. perc - Lékai Máté immár öt gólos ezen a meccsen, a vébé alatt 13-nál tart. 29-23

53. perc - belülvédekezésért kapnak hetest a katariak, de a Sinen 'sejk' piros lapot kapott, így az ők helyettesítő csapattársa mellé pattintja. 29-23

55. perc - a másik oldalon Bánhidi feldöntéséért fújják be a büntetőt, Császár Gábor nevével gyűlik meg a dán hangosbemondó baja. 30-23

56. perc - Jusszef egy kicsit közmetikáz az eredményen, de ez a meccs már ejsze megvan. Főleg úgy hogy ismét hetest kap a vcálogatott, és "Dzssacszszar" ezt is belövi. 31-24

57. perc - hehe, tényleg csak Sinent programozták be arra, hogy hetest lőjön a katariaknál. Jusszef büntijét Székely Márton lábbal védi.

59. perc - Aissa túljár Székely eszén, majd Suljakovics saját kapujából lő gólt. 32-.26

A magyar válogatott 32-26-ra legyőzte az Ázsia-bajnok Katart és ezzel immár 5 pontos a D csoportban.

• Svédország-Angola 21.30

Amennyiben a nap utolsó koppenhágai mérkőzésén (Svédország-Angola) papírforma szerinti skandináv győzelem születik, akkor a magyar válogatott konszolidálni tudja 2. helyét a tabellán és az argentín-egyiptomi mérkőzés kimenetelétől függetlenül legalább egy győzelemnyi távolságot állít be a más kontinensekről érkező csapatokkal szemben. Ez pedig pszichológiailag is fontos lehet a végelszámolásnál.