2019-es férfi kézi-vb: döntetlen Egyiptom ellen, Magyarország bebiztosította középdöntős helyét

Egyiptom ellen biztosíthatja be szerdán este továbbjutását a magyar férfi kézilabda válogatott a német-dán közös rendezésű 2019-es világbajnokságon. Kövesse az eseményeket a Maszol élő szöveges tudósításában.

Mint arról korábbi élő helyszíni tudósításainkban beszámoltunk, a Csoknyai István és Vladan Matics vezette magyar válogatott egy Argentína elleni 25-25-ös döntetlennel kezdte a tornát, majd legyőzte Angolát és Katart. Így a hibátlan Svédország mögött jelenleg 5 ponttal a D csoport második helyét foglalja el.

Egy esetleges Egyiptom elleni győzelemmel behozhatatlan előnyre tenne szert, sőt azt is bebiztosítaná - függetlenül a többi csapat eredményeitől - hogy a középdöntőnek pont(okk)al vág neki. Ugyanis a lebonyolítási szabályzat szerint a három továbbjutó csapat továbbviszi az egymás elleni eredményeket.

Így például, ha Katar lenne a harmadik továbbjutó, akkor a magyar válogatottnak már 2 pontja lenne Herningben. Ám ha Argentína jutna tovább a csoportból, akkor a magyarok csak a döntetlenért járó 1 pontot vinnék tovább. Természetesen a másik biztos továbbjutónak számító Svédország csütörtöki legyőzése további 2 ponttal növelné a magyarok „hozományát” Herningben. Erről majd többet csütörtökön...

Intő jelnek kell lennie, hogy Egyiptom az utolsó pillanatig meccsben volt az első fordulóban Svédország ellen, majd szoros meccsen kapott ki Katar ellen. A harmadik fordulóban végül megszerezték az első győzelmüket is Argentína ellen, így továbbra is van esélyük a továbbjutásra.

Versenyben van a továbbjutásért Argentína, Katar és Angola is. Az első szerda mérkőzésen Argentína 33-26-ra legyőzte Angolát és 3 pontjával megelőzte a 2 pontos angolai, katari és argentin triót.

Kezdünk.

A magyar szurkolók nem lesznek annyira „szem előtt”, mint a korábbi mérkőzéseken, ugyanis a szervezők átültették a galerit a baloldali kapu mögé. A Katar és Angola elleni összecsapásokon még a sajtópáhollyal szembeni oldalon, a televíziós közvetítés látószögében szurkolhattak. Most az otthoniak inkább hallani, mint látni fogják őket.

Csoknyai István és Vladan Matics nem számíthat a vb, magyar szempontból leggólerősebb játékosára, az Argentína ellen lesérült Balogh Zsoltra.

1 perc - a magyarok vezethették az első támadást, Bánhidi Bence labdát kap a hatoson, be is lövi, de a játékvezetők nem adják meg a gólt, mert belépett.

2. perc - második próbálkozásra már összejött Bánhidinek, ugyanúgy, ugyanonnan. 1-0

3 perc - Ahmed Elahmar, az egyiptomiak csapatkapitánya betalál, majd Nagy Laci visszaveszi a vezetést 2-1

4 perc - Ejsza emberelőnyben megtalálja a rést, de mint az eddigi meccseken a magyar csapat jól (jobban?) játszik emberhátrányban. Sipos és Bodó 4-2-re módosítja az eredményt.

7. perc - a már kiegészült magyarok Lékai révén 5-2-re vezetnek már. A magyar irányító magát játszotta helyzetbe ez alkalommal.

9. perc - most az egyiptomiak perceit láthattuk, Zein és Elahmar közelebb lopta a fáraókat. 5-4

10. perc - Bodó két óriási bombája között Mikler védte a magyar védelem által kiszorított helyzetbe került Zein erőtlen lövését. 7-4

11. perc - Mikler újabb védése után Lékai játszotta kihagyhatatlan helyzetbe Hornyákot, aki nem hibázott 8-4.

Ez már túl sok volt, David Davisnek, aki időt kért.

11. perc - Ejsza megtöri az egyiptomi gólszünetet, majd Lékai középről, váratlanul az alsó sarokba. 9-5

Ilyés Feri megmutatta, hogy miért kell még 37 évesen is a magyar válogatottnak. Óriási munkát végez a védelem közepén.

14. perc - Zein felugrott és 102 km/órás lövéssel megszerezte az afrikaiak 6. gólját. 9-6

16. perc - a magyar védelem  egyre acélosabb, Ilyés és Nagy Laci nagy energiabedobással játszik.

18. perc - Ejsza még közelebb lopja Egyiptomot, már csak kettő közte, de Jamali végre felavatja a cserekapus Eltajart, aki az utóbbi percekben megbabonázta a magyar lövőket. 10-7

19. perc - Elahmar most jobbszélről tört be, majd Jamali bombája után 11-8

20. perc - két egyiptomi gól - Omar kétszer - miatt a Csoknya/Matics páros időt kér. 11-10

21. perc - peches magyarok, Jamali a kapufát találja telibe, majd Bóka labdaszerzését elveszik a portugál játékvezetők.

23. perc - Jamali sérülése miatt áll a játék. Első blikkre úgy nézett ki, hogy az arcába kapott egy ütést, de aztán társai kellett levigyék a térdét fájlaló átlövőt.

24. perc - egyenlít Egyiptom lerohanásból, miután Ancsin eladta a labdát 11-11

25. perc - a magyar csapat nagyon ötlettelenül támad, Eltarab ismét nagyot véd, majd Egyiptom átveszi a vezetést. 11-12

26. perc - Mikler és Eltarab is véd egy-egy lövést, majd az afrikaiak növelik előnyüket. 5-0-s rohamban vannak. 11-13

27. perc - Eltajar Hornyák ziccerét is kivédi, hihetetlen formában van az egyiptomi kapus 13 lövésből 11-et kivédett.

29. perc - visszajött Nagy Laci és Lékai is, borzalmas hullámvölgyben vannak a magyarok. LÉKAI végre, 9 perc után 12-14

30. perc - Nagy Laci a végén megmutatja, hogy miért ő a világ egyik legjobbja, a félidő utolsó két gólja az ő nevéhez fúződik. A Veszprém átlövője az egyenlítő gólt a dudaszó előtt vágta be, 14-14.

Szünet

Dr. Erdélyi Gábor csapatorvos tájékoztatása szerint Iman Jamali elülső keresztszalag-sérülést, valószínűsíthetően szalagszakadást szenvedett Egyiptom ellen. A teljesen pontos diagnózis a másodlagos vizsgálatok alapján lesz felállítható, a világbajnokság minden bizonnyal véget ért a balátlövő számára.

Kezdődik a második félidő.

31. perc - Zein lövi a második félidő első gólját, átlövésből 14-15

32. perc - a gólszerző kiállíttatja magát Bodóról, majd Császár Gábor második prübálkozásra belövi a hetest. Az első lövés a felső lécről pattant vissza a kezébe 15-15

33. perc - Ilyés Ferenc kiállítása után Ejsza megveri ellenfelét 15-16

34. perc - Elderaa emberelőnyből 15-17

35. perc - Nagy Lacinak se sikerül most Eltajart mattolni.

35. perc - Eltajar Hornyákot is megbabonázta

36. perc - Szadat végimegy és növeli az afrikaiak előnyét 15-18

37. perc - Zein is felavatja az időközben beálló Székelyt, kezd durvulni a helyzet 15-19

39. perc - Császár hetesből megtöri a magyar gólcsendet 16-19

40. perc - jó védekezés után a székelykeresztúri Sipos Adrián lerohanásból 17-19

40 perc - a magyar kontra ismét elakad Eltajaron. Az egyiptomi kapus parádézik, most Nagy Laci lövését védi

41. perc - végre a magyar kapus, Székely is labdát fog.

42. perc - az egyiptomiak nagyon agresszíven védekeznek, de Nagy Laci átlövi őket. 18-19

43. perc - Nagy egy 2 perces „pihenőt” kap Zein faultolása után. A támadást Szanad végiviszi 18-20

44. perc - Elmaszrit kiküldik, 5-5 elleni mezőnycsata, Mamduh első találata  18-21

45. perc - Bánhidi kap a hatoson jó labdát 19-21

46. perc - Zeinnek jól megy 19-22

47. perc - Bodó óriási magasságra megy fel és lövi ki Eltajar jobb alsóját 20-22

48. perc - Lékai elletámadásból 21-22

49. perc - Sipos lerohanásból. Magyar egyenlítés!!!! 22-22

Egyiptomi időkérés

49. perc - Mamduh góljára, Lékai végigfut, belövi és embert is kiállíttat magáról 23-23

50. perc - Ligerváti kontrából, Magyarország előnyben!!!! 24-23

Sipos nyakratámadása miatt kiegyenlítődik a létszám.

51. perc - Elahmar végzi el az egyiptomiak első hetesét. belövi 24-24

52. perc - Bodó emberhátrányban elvállalja átlövésből 25-24

52. perc - Omar reagál 25-25

54. perc - Elderaa visszaveszi a vezetést 25-26

55. perc - Bodó Ricsi kap szép passzt Nagy Lacitól 26-26

55. perc - Ejsza a másik oldalon lemásolja 26-27

56. perc - Bókát játssza meg Lékai a hatoson 27-27

56. perc - Hornyák egy újabb magyar kontra végén Nagy Lacitól kap gólpasszt 28-27

57. perc - Elahmar hetese bemegy 28-28

58. perc - Lékai rossz passza után Zein végigfut 28-29

Abdelrahimot kiállítják Nagy Laci lebirkózásáért. Emberelőnyben fejezheti be a meccset a magyar válogatott.

59. perc - Nagy ismét megmutatja magát 29-29

60. perc - az egyiptomiak leviszik a kapust, Zein átlövésből 29-30

60. perc - elcserélték magukat az egyiptomiak, kettős magyar emberelőny. Lékai elvállalja 30-30

30-30 a vége. Magyarország második döntetlenjét játssza ezen a világbajnokságon, és 6 pontjával bebiztosította második helyét a D-csoportban, ezzel BIZTOS TOVÁBBJUTÓ a herningi középdöntőbe!

6. Angola            4    1   –    3   96–124  –28    2

A magyar válogatott két győzelemmel és két döntetlennel várja a csoportkör utolsó mérkőzését, amelyre csütörtökön 21.30-tól az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédország ellen kerül sor. A hatosból az első három jut a középdöntőbe.