banner_VpBVFWkY_GYAM - maszol webbanner 970x250.png
banner_rvYtcHzr_GYAM - maszol webbanner 728x90.png
banner_CyymSrg3_GYAM - maszol webbanner 300x250.png

Nyolckor a bárkán – bemutatóra készül a Tomcsa Sándor Színház

Egy, a segítségnyújtásról és összetartozásról szóló „örökmese” kapcsán tartott sajtótájékoztatót a Tomcsa Sándor Színház vezetősége, Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán című zenés mesejátékának bemutatójára október 22-én szombaton, 17 órától kerül sor Székelyudvarhelyen.

Nagy Pál igazgató a bevezetőjében elmondta, hogy egy korábbi időszakra, 2020 nyarára tervezett előadásról van szó, amit a közbejött járványhelyzet miatt halasztaniuk kellett, így az előadás próbafolyamatai végül a múlt évad végén kezdődtek el, magára a premierre pedig október 22-én kerül majd sor, hiszen erre az évadra: „stabilabban, jobban” lehetett tervezni. Megemlítette, hogy Márkó Eszter rendező harmadik alkalommal rendez Székelyudvarhelyen, aki később hozzáfűzte, hogy szereti az itteni „otthonos” légkört, mindig jólesik ide visszatérnie, ahol egyébként egykor ő maga is társulati tag volt.

Képek forrása: Tomcsa Sándor Színház

A darabválasztást azért tartotta különlegesnek a rendező, mert egy „nehéz, de mindennapi témát” érint: az Isten létezését. Az előadással pedig épp olyan félelemmel és kíváncsisággal telten igyekeznek ezt a témát körüljárni, ahogyan egy gyerek közelíthet feléje.

A 6-99 éveseknek szóló darabot 2006-ban az év gyermek- és ifjúsági drámájává választották Németországban. A mesejáték a barátság, a tolerancia és az értelemkeresés különféle helyzeteit tárja fel: három temperamentumos pingvin, egy fáradhatatlan galamb és egy láthatatlan Isten sorsán keresztül: a galamb kimerült, hisz épp most adta át a pingvineknek az utolsó két jegyet a bárkára, mielőtt az Isten által küldött nagy özönvíz elindul. A helyhiány miatt azonban minden állatfajból csak kettő kapta meg az életmentő beszállókártyákat. De a két pingvin nem hagyhatta magára barátját, a harmadik pingvint. Mit tehetnek? – teszi fel a kérdést a mesejáték szerzője. Márkó Eszter fontosnak tartotta megemlíteni, hogy a gyerekeket nem lehet nem komolyan venni, hiszen enélkül kár is hozzáfogni magához a mese-rendezéshez.

A színház az időpontválasztással egy régebbi tradíciójához szeretne visszatérni, miszerint a mesejátékok bemutatóit egy-egy hétvégi napon tartaná, amikor is a gyerekek a szülőkkel vagy a nagyszülőkkel együtt családi programként élhetik meg a színházba járás élményét. Ilyen alkalmakkor a gyerekek számára ingyenes a belépés, a kísérő személyeknek pedig gyerekjegyet kell váltaniuk az előadásra.

A Nagy Pál igazgatója kitért arra, hogy annyiban különleges ez a hónap a színház műsorát illetően, hogy ugyancsak októberben nézheti meg a közönség az Illatszertár című felnőttbérletes vendégelőadást is, amit szintén Márkó Eszter jegyez, ő a szatmári vígjáték rendezője.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?