Maros megyei ízek és képek Románia bécsi nagykövetségén

Marosvásárhely ereje a közösségben rejlik - mondta csütörtökön este, Emil Hurezeanu, Románia ausztriai nagykövete Bécsben azon az állófogadáson, amelynek keretében megnyitották a Maros Megyei Tanács által összeállított fényképkiállítást és a Maros megyei termelők által készített ételek kóstolóját.

A nagykövetség termeiben kiállított - Bereczky Sándor, Metz Balázs, Rab Zoltán és Dragos Asaftei által készített - fénykepeken megelevenedik a megye sokszínűsége. Tájak, kastélyok, népviseletek, marosvásárhelyi épületek és megannyi más turistacsalogató hely.  

Fotó: Bereczky Sándor

Az állófogadásra meghívott vendégeknek Maros megyei termelők által kínált ételeket szolgáltak fel. Az esemény megnyitóján Emil Hurezeanu nagykövet közölte Marosvásárhely és a megye a történelmi és kulturális hagyományokat az innováció és a fejlődés dinamikájával ötvözi és sok lehetőséget kínál a befektetőknek

Fotó: Bereczky Sándor

Ugyanakkor Marosvásárhely egyik értékeként említette dr. Raed Arafat orvost, a romániai Sürgősségi Életmentő Szolgálat (SMURD) alapítóját, aki mai napig fejleszti ezt a területet és egyre erősebb katasztrófavédelmi rendszert alakít ki. Felemlegette, hogy számára akkor vált a közösségi összefogás mintapéldájává a város, amik több mint 30 évvel a SMURD ingyen kapott egy jól felszerelt mentőautót, amire aztán az adóhatóság akkora illetéket vetett ki, hogy többe került, mint amennyiért a járművet megvásárolták volna. A város közössége összefogott és nagyon rövid idő alatt előteremtette a szükséges összeget, így megtarthatták az életmentő autót.   

Fotó: Bereczky Sándor

Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke beszédében arra világított rá, hogy Maros megye a különböző régiók találkozásának helye. „A megye több UNESCO világörökségi helyszínnel is büszkélkedik. Ezek közül Segesvár, az egykori Szászföld jelentős városa a legismertebb. Európában ez az egyetlen mai napig lakott középkori vár. Maros megye egy másik szász települése, Szászkézd is UNESCO védettség alatt álló erődtemplommal rendelkezik. Emellett idén júliustól Unesco védettség alá került a római limes Maros megyei szakasza is. A Maros Megyei Tanácsnak jelenleg folyamatban van egy turisztikai projektje, amelynek célja a római kori örökség megmutatása” - tette még hozzá Péter Ferenc. 

Fotó: Bereczky Sándor

Soós Zoltán polgármester Marosvásárhely épített örökségére és a város által kínált gazdasági lehetőségekre hívta fel a figyelmet, hangsúlyozva, hogy ezzel a kapcsolatfelvétellel gyakorlatilag visszatérünk a gyökerekhez, hiszen többévszázados közös múltunk van: magyarok, románok, szlovákok, osztrákok és más nemzetek egymástól tanultak. Az állófogadáson kínált ételeken felfedezhetik, hogy sok közös találkozási pont van a gasztronómiában is. 

Reményét fejezte ki ugyanakkor, hogy a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia koncertje megnyitja az utat több közös kulturális esemény megszervezése előtt.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?