Szakember: jó ötlet kávét inni a délutáni alvás előtt

A legtöbb szakértő azt mondja, hogy a kávé nem segít az alvásban. Ennek ellenére Brice Faraut, aki a párizsi Hȏtel-Dieu kórházban az alváshiány hatásait kutatja, A szieszta által megmentve című könyvében elmagyarázza, miért jó választás egy csésze kávé egy könnyű délutáni szunyókáláshoz - írja a The New York Post.

Szerinte a szundikálás „egyre inkább elfogadottá válik kulturálisan”, és a tanulmányok azt mutatják, hogy a nappali alvás „hosszú távon egy nagyon hatékony gyógymód az alváshiányra”.

Úgy véli, tudományos bizonyítékok támasztják alá, hogy a gyakorlat nemcsak az extrém fáradtság ellen jó, hanem a fájdalmat, az immunrendszer törékenységét, a stresszt, a magas vérnyomást, az elhízást és a szív- és érrendszeri betegségeket is gyógyítja. Brice szerint a 20–30 perces alvás előtt megivott kávé segít leküzdeni az ébredés utáni álmosságot.

Illusztráció forrása: Pixabay

„A koffein körülbelül 20 perc után kezd hatni, ezt követően stimulálja az agyat, ami azt jelenti, hogy még bőven van idő elaludni. 20–30 perc elteltével a koffein segít fáradtság nélkül felébredni és teljesíteni a következő négy–hat órában. Ez a kedvenc trükkje azoknak, akik rendszeresen szunyókálnak napközben” – magyarázta a szakember.

Koffeines szundikálás

A kávé és az alvás általában nem jár együtt, általános tipp az alváshiányosok számára a koffein kerülése, hiszen éjszakánként ébren tarthatja őket.

Az Alvás Alapítvány szerint a szervezetnek körülbelül négy–hat órára van szüksége ahhoz, hogy a koffein hatása a felére csökkenjen. Ez azt jelenti, hogy egy délután megivott kávé ébren tarthat, amikor este tízkor már aludni kellene.

Brice felhívja a figyelmet arra, hogy ne szundítsunk túl késői órában, hogy elkerüljük a problémát: egy 20 perces alvás délután 5 óra után megnehezítheti az esti elalvást. A szakember hatórás intervallumot javasol a délutáni és az éjszakai alvás között. „A leginkább regeneráló alvás körülbelül 20 perces. Előnye, hogy nem tart elég sokáig ahhoz, hogy a felkelés után zavartságot okozzon” – mutatott rá a szakember.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?