Fiatal Hargita megyei képviselőt keresnek a Gasztronómiai Világtalálkozóra
A Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Harghita) jelentkezőt keres az október 14–17. között Ecuadorban, Manabíban megrendezendő 2. Gasztronómiai Világtalálkozóra (World Gastronomy Summit 2026). A kiválasztott 18–35 év közötti fiatal teljes ellátással képviselheti Hargita megyét a rangos nemzetközi eseményen.
A Nemzetközi Gasztronómiai, Kulturális, Művészeti és Turisztikai Intézet (IGCAT) által szervezett csúcstalálkozó idei központi témája a fiatalok szerepvállalásának erősítése a gasztronómia eszközein keresztül – írta felhívásában a Visit Harghita.

A rendezvényen séfek, vállalkozók, kutatók, oktatók és szakpolitikai szereplők találkoznak, hogy közösen keressenek megoldásokat a helyi élelmiszerrendszerek, a turizmus és a fenntartható fejlődés kihívásaira.
A felhívásra 18 és 35 év közötti, Hargita megyei fiatalok jelentkezhetnek, akik aktívan kötődnek a gasztronómiához, a helyi élelmiszerekhez, a turizmushoz vagy a vidékfejlesztéshez. A szervezők elsősorban szakácsok, étteremtulajdonosok, termelők, turisztikai szakemberek, diákok, kutatók és oktatók jelentkezését várják. A kiválasztott résztvevő Hargita megyét – mint a 2027-es Európa Gasztronómiai Régióját – képviselheti a világeseményen. Az utazás, a szállás és az étkezés költségeit teljes egészében a szervezők fedezik.
Jelentkezni egy online űrlap kitöltésével lehet 2026. július 31-ig. További információ az adiharghita@hargitamegye.ro e-mail-címen kérhető.
CSAK SAJÁT