Startoljunk rá!: Szilágyságban is ismertették az uniós pályázati lehetőségeket
Szatmárnémeti és Nagyvárad után a Szilágy megyei Kémerre érkezett az uniós pályázati lehetőségeket ismertető előadássorozat, a Startoljunk rá! Ezúttal a partiumi önkormányzati vezetőknek beszélt Vincze Loránt európai parlamenti képviselő az új pályázati időszakról, a lehetőségekről és a célokról.
Az európai parlamenti képviselő elmondta, a rendezvény célja az uniós lehetőségek bemutatása, hogy minél korábban, minél több információt szerezzenek az érintettek, hiszen a közösségek fejlődését legfőképp az segíti elő, ha minden lehetőséget megragadnak a fejlesztésre. ,,Az európai uniós pénzalapok ezeket a lehetőségeket biztosítják” – emelte ki a képviselő.
Az előadáson támpontokat adtak arra, hogy a következő hét évben milyen területeken, mire lesz pénz, mire lehet pályázni. Mint ismeretes, Románia 80 milliárd euróhoz juthat, amiből országunk másfél éves működését lehetne biztosítani – hangzott el. Ez hatalmas lehetőség beruházni a gazdaságba, az önkormányzatokba, a közösségekbe. Az önkormányzatoknak kötelességük ezeket kihasználniuk, megragadniuk, megpályázniuk, mert általuk érhető el fejlesztés. Minden lehetőség adott, hogy hasznos beruházások jöjjenek létre.
Seres Dénes parlamenti képviselő, az RMDSZ Szilágy megyei szervezetének elnöke kiemelte, az elmúlt években a Szilágy megyei magyar közösségek nagy fejlődésen mentek át, ami a pályázati lehetőségeknek köszönhető. Az önkormányzatok képviselői sikeresen pályáztak, ezáltal lehetett a közösségeket fejleszteni. „Sok mindent meg kellett oldaniuk, de sok mindent meg kell oldaniuk a jövőben is. A legfontosabb, hogy felkészülve pályázzunk” – hangsúlyozta a képviselő.
Ki kell alakítani a prioritást, és azokat a célokat kell megfogalmazni, amelyek sok pénzzel járnak, és a lehívott összegeket a közösségek javára kell fordítani – hangzott el.
A Szilágy Megyei Tanács alelnöke, Szilágyi Róbert hozzászólásában a jelenlévőkkel megosztotta a közbeszerzési procedúra felőli aggályait, amely a legnagyobb akadálya annak, hogy Románia képes legyen lehívni a 80 milliárd euró támogatást az Európai Uniótól. Az uniós pályázatokban hatalmas lehetőség van, viszont, ha a közbeszerzési törvény továbbra sem változik, az ország a következő években is rendkívül sok támogatástól fog elesni.