Megvetést kapnak ünnepi köszöntés helyett a nyugdíjba vonuló bírák

Összesen 68 bíró nyugdíjazási kérelmét tárgyalta csütörtöki ülésén a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bírói részlege. A szokatlan kérelmezési hullám előzménye, hogy az elmúlt napokban ismét a közbeszéd témájává vált az igazságszolgáltatásban dolgozók speciális nyugdíjának eltörlése.

Az ülésen elsőként felszólaló Andrea Chiş, a CSM nyugdíjazási kérelmet benyújtó tagja emlékeztetett arra, hogy az emberek 2017-2018-ban még az utcára vonultak az igazságszolgáltatás védelmében, ám a speciális nyugdíjak ügye miatt megcsappant a bizalmuk a bírákban és az ügyészekben. „Ez az ügy ismét elég volt ahhoz, hogy úgy érezzük, már nem tisztelnek és nem becsülnek meg minket” – jelentette ki.

Illusztráció forrása: Pixabay

Andrea Chiş hangsúlyozta, már egy évvel ezelőtt eldöntötte, hogy jövő év januárjától nyugdíjba vonul, nem a speciális nyugdíjak eltörléséről szóló „pletykák” hatására nyújtotta be most a kérelmét. Úgy vélekedett, hogy a CSM-nek a parlamenttel és a kormánnyal együtt átlátható módon át kellene beszélnie a bírák és az ügyészek jogállását. Megjegyezte, hogy szerinte a nyugdíjba vonuló bírókat ünnepélyes keretek között kellene búcsúztatni, ehelyett most „közmegvetés tárgyai”.

A CSM másik, szintén nyugdíjazás előtt álló tagja, Gabriela Baltag arra panaszkodott, hogy álmatlan éjszakákat okozott számára a kérelem benyújtása, és nagyon megviselték őt a testület bírói részlegében eltöltött évek. Andrea Chişhez hasonlóan hangsúlyozta, hogy még a speciális nyugdíjak eltörléséről szóló híresztelések felröppenése előtt döntött a nyugdíjba vonulásáról. Elmondta azt is: sok bíró rágódik most azon, hogy vonuljon-e nyugdíjba, de ő nem tud tanácsokkal segíteni, mert ez mindenkinek az egyéni döntése.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

banner_bcxvIA0Y_2.jpg

Kimaradt?