Háromszéki diákok kirándultak Görögországban és Norvégiában

A kézdivásárhelyi Zöld Nap Egyesület hétfős csapata egy hetet töltött Görögországban tapasztalatcserén, erre az Active Citizenship in Europe III nevű ifjúsági csereprogram révén került sor. A Nagy Mózes Főgimnázium egy diákcsoportja az Erasmus+ program révén Norvégiában vett részt tanulmányi kiránduláson.

A Zöld Nap Egyesületnek köszönhetően egy hétfős csapat, Pénzes Botond-Mátyás, Donáth Eszter-Zsuzsa, Fazakas Zsuzsa, Bartók Erzsébet-Réka, Hölczer Bernadett és Donáth Annamária, illetve csapatvezetőjük, Fozocoș George kapott lehetőséget, hogy részt vehessen egy tanulmányi úton Athénban.

Megnézték az Akropoliszt is | Fotó: Zöld Nap Egyesület

A diákcsere program során a tanulók rájöhettek, hogy milyen hatást gyakorol a média, a család és az iskola a nézőpontjuk kialakulására, értékrendjük formálására. Olyan témák kerültek feldolgozásra, mint a társadalmi és politikai életben való részvétel, a klímaváltozás elleni küzdelem, a diszkrimináció, az előítéletek és sztereotípiák. A tevékenységek során a kézdivásárhelyiek is bemutatták a Zöld Nap Egyesület tevékenységét és programjait, ezen kívül volt csapatmunka, meglátogatták a Vari-Voula-Vouliagmeni önkormányzatot, ahol Grigoris Konstantellos polgármesterrel is találkoztak.

A résztvevők tájékoztatást kaphattak a Zerowaste életmódról, betekintést nyerhettek a hivatal drónközpontjába is. Meglátogatták a Robotika és Innováció Akadémiát, ahol fiatalok tevékenykednek a STEM és robotika területén. A kirándulások mellett a környezetért is tettek: szemetet gyűjtöttek a Limanakia strandon.

A Nagy Mózes Főgimnáziumból két kísérőtanár mellett tíz diák utazhatott Norvégiába az Erasmus+ program révén. Ahogy azt Derzsi Anna és Derzsi Brigitta kifejtette, az egyhetes tanulmányi kirándulás nemcsak a norvég kultúrával és természeti szépségekkel való ismerkedést tette lehetővé, hanem a nemzetközi kapcsolatokat is szolgálja.

Csoportkép az egyik norvégiai kiránduláson | Fotó: Nagy Mózes Főőgimnázium

Meglátogattak egy norvégiai iskolát, ahol kiderült: teljesen más az oktatási rendszer, mint az itthoni. Nagyobb hangsúlyt fektetnek a projektalapú tanulásra, emellett az ottani oktatás rugalmasabb, és az egyéni képességek kibontakoztatására összpontosít.

Nem maradtak el a kirándulások sem, csónakáztak az Északi-tengeren, voltak a festői Bondhusvatnet-tónál, a Steindalsfossen-vízesésnél, a Havutsitken túrahelyszínen és ellátogattak a festői kikötőjéről, a történelmi Bryggen negyedéről és a várost övező gyönyörű hegyekről híres Bergenbe is. A kirándulás során Floyen sem maradt ki, ahonnan a tanulók túrázva csodálhatták meg Bergen panorámáját.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?