banner_qpmMZsMg_970x250 eurotrans.webp
banner_PT5K3wNG_728x90 eurotrans.webp
banner_kNLLfvE0_300x250 eurotrans.webp

A sikeres érettségiben is segítheti a székelyföldi diákokat az EDUBOT

Sajtótájékoztató keretében mutatták be Csíkszeredában az EDUBOT - Developing Key Competencies Through Blended-Learning Methodology Based on AI-Supported Chatbot Technology projektben elért eredményeket. Hargita Megy Tanácsa a projekt székelyföldi partnereként vett részt az Az Európai Bizottság Erasmus+ programjából támogatott projektben, amelynek célja a STEM-oktatás szemlélet támogatása hatékony és innovatív oktatási módszerek fejlesztésével és népszerűsítésével.

Hargita Megye Tanácsa sajtótájékoztató keretében mutatta be magyarországi szakmai partnerei közreműködésével az EDUBOT mesterséges intelligencia által működtetett chatbot-ot, amely az oktatásban nyújthat átfogó támogatást, diákoknak és tanároknak egyaránt.

Mint Borsos Endre a magyarországi Interregió Fórum Egyesület képviseletében megosztotta, a projekt keretében szakterülettől függetlenül minden pedagógus számára szeretnének olyan digitális eszközt a rendelkezésére bocsátani, amely a mesterséges intelligencia felhasználásával abban segít, hogy jobban tudjanak differenciálni. „Jobban tudjanak olyan személyre szóló okatatást nyújtani a tanulóknak, ami ott segít a gyerekeknek, ahol éppen szükségük van segítségre. Minden gyereknek engedi azt, hogy a saját ütemében haladjon a tananyaggal, a saját preferenciái szerint tanulhasson” – fogalmazott a program képviselője.

Fotók: Hargita Megye Tanácsa

A koordinátor kiemelte, fontosnak tartja megtalálni a módszertan gyakorlati felhasználási területeit. „Azoknak a gyerekeknek, akiknek nincs módjuk magántanárhoz járni, például egy felvételi felkészítőn részt venni, hatalmas segítséget jelent mindaz, amit elértünk” – emelte ki. Példaként a pedagógusok figyelmébe ajánlotta a matematika felvételi-felkészítőt, ami tananyag szinten is elkészült a projekt keretében. Hozzátette, segítségével nem csupán pedagógus, hanem akár egy szülő is felkészítheti a gyerekét a felvételire anélkül, hogy magántanárhoz fordulna. „A másik fontos gondoltat az, hogy a jövőben hogyan használhatjuk ezt, itt Székelyföldön az érettségiben jelentkező hátrányok is kiküszöbölhetőek lesznek a jövőben” – hangsúlyozta Borsos Endre.

Ákos Zsoltné, a Debreceni Vénkert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola képviseletében elmondta, kimondottan felvételi előkészítők céljából állítottak össze tananyagot a projekt résztvevőjeként. „Azért fontos ez a projekt, mert a tanulók nem egyforma képességűek. Ez a program lehetővé teszi, hogy mindenki képességének megfelelően, különböző időmennyiséget feláldozva készüljön föl a felvételire, akár tanári segítséggel, akár anélkül. Megkapták az elméleti részt a gyerekek és ezt a felvételi feladatok követték. Aki elért a legfelsőbb szintre, elmondhatja magáról, hogy jól felékszült. Sok hátrányos helyzetű tanuló nem tudja megfizetni a magántanárt, ez pedig valóban helyettesítheti ezt.

Fotók: Hargita Megye Tanácsa

Mint elhangzott, a módszertan az általános iskolák 6-8. osztályos tanulóira, valamint a matematika és a STEM területén a problémamegoldó és szövegértési kompetenciákra összpontosít, de adaptálható lesz más korosztályokra és más tanulási területekre is.

A projekt eredménye az EduBot Blended Learning módszertan lesz, amelynek alapja a tanárokat és a diákokat egyaránt segítő, mesterséges intelligenciával működő Chatbot Assistant, a tanárok számára a tanulócsoportok kezelését, új tartalmak létrehozását és a jelentések lekérdezését szolgáló webes rendszer, a diákok számára az adaptív pályák elérését lehetővé tevő Learning App, valamint a tartalomfejlesztők számára tananyagként és modellként szolgáló Content Pools-ok lesznek. Minden termék ingyen lesz, a tanárok, az iskolák és minden érdekelt fél számára adaptálható, a STEM területén és azon túl is alkalmazható lesz az egész EU-ban és azon túl is – hangzott el.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?