FRISSÍTVE – Román Kupa: a Bihar FC után a Zilah is borította a papírformát

Kiejtette másodosztályos ellenfelét a Bihar FC szerda délután a Román Kupa playoff-körében. A harmadik ligában szereplő nagyváradi labdarúgócsapat 1-0-ra győzte le hazai pályán az Argeș FC-t.

Ünnepelt a Bihar FC | Fotó: Bihar FC/archív

Azt a pitești-i együttest, amelyik nem csak azért számított favoritnak a szerdai meccsen mert a Liga 2-ben szerepel, hanem azért is, mert az elmúlt idényben még az élvonalban játszott. A különbség viszont nem mutatkozott meg a pályán, ami sokban köszönhető Pînzariu kapusnak, aki kiváló védésekkel segítette elő a váradiak továbbjutását. Persze Bucur, a vendégek kapusa is több mentést bemutatott, de nem az 52. percben, amikor is Sorian indításából Daniel Stan nagy erővel a kapuba rúgta a labdát. Florin Farcaș edző legénysége már meccs előtt hangsúlyozta ennek a találkozónak a jelentőségét, hiszen a csoportkörbe jutással további erős csapatokkal játszhatnak majd.

Kiesett az FK Csíkszereda

Ezt szerette volna a második ligás FK Csíkszereda is kiharcolni, de ahogyan korábban a bajnokságban, úgy a Román Kupában sem járt szerencsével a Vajdahunyad otthonában. A Corvinul 4-2-re nyert.

Eközben továbbjutott szerda délután a Steaua is a Dési Unirea vendégeként, de többek között a Pécskai Progresulra is vár még kihívás a kupasorozatban.

Óriási meglepetés Zilahon

A meglepetések sora szerdán Zilahon folytatódott, ahol a harmadik ligában szereplő házigazdák 3-0-s győzelemmel búcsúztatták el az élvonalbeli Poli Iași gárdáját. Cristian Lupuț edző legénysége emberelőnyben fejezte be a meccset Silviu Lung kapus kiállítása miatt (41. percben), de akkor már a házigazdák 1-0-ra vezettek Vlad Fărcășan gólja révén. Leo Grozavu moldvai csapatának „megaláztatása” viszont ezzel még nem ért véget, a folytatásban Ovidiu Meșter, és Sergiu Pop is betaláltak az kényszerből Ailenei által védett kapuba.

Az élvonalbeli csapatok közül a Hermannstadt is megszenvedett a továbbjutásért, és csak a hosszabbításban tudta kiejteni a Sloboziát, ugyanakkor a Kolozsvári Universitatea 4-2-re verte a Ceahlăul Piatra Neamțot, és az UTA is kiejtette másodosztályos ellenfelét.

• Ceahlăul Piatra Neamț–Kolozsvári Universitatea 2-4
  • Unirea Slobozia–Hermannstadt 2-5 (hosszabbítás után, a rendes játékidőben 2-2)
  • Zilah–Poli Iași 3-0
  • Újszentes–Aradi UTA 0-1