Mese és helytörténet: két új könyv is megjelent év végén Kézdivásárhelyen

Múlt év végén két könyv is megjelent Kézdivásárhelyen, egyik rajzokban mutatja be a céhes várost, a másik pedig a legkisebbek számára szól, ugyanis egy meséskönyv is napvilágot látott.

Decemberben két helyi kiadású könyv is megjelent Kézdivásárhelyen. Egyik Tóth László meséskönyve, amely a második a sorban: a nyugalmazott újságíró az elsőt az unokái számára írta, korábban „komolyabb” témákkal foglalkozott, történelmi témájú könyvek írt: Kézdiszék 1917-1920 forgatagában és Kézdiszék 1916.

A Kaland a tükrőn túl című könyvben 18 mesét olvashatunk

Karácsony előtt jelent meg a Kaland a tükrön túl című 78 oldalas mesekönyv, amely Pityu kalandjait tartalmazza, aki átmegy a tükörfalon, és másfél tucatnyi történet révén követhetjük végig kalandozását. Érdekesség, hogy a kis könyv illusztrációi a mesterséges intelligencia felhasználásával készültek. A mesekönyv az előző, 2023 végén megjelent A manók csodálatos világa című kiadvány folytatása. A kötet bemutatóját január második felére tervezik.

Régi fotókat idéző rajzok díszítik a háromnyelvű kiadványt

A másik kiadvány a kézdivásárhelyi városháza felkérésére készült, a Sárosi Mátyás Zsolt képzőművész rajzaival gazdagított, szép kivitelezésű könyv a Séta Kézdivásárhelyen címet viseli. A háromnyelvű – magyar, román és angol – kiadványban rövid leírást találunk Kézdivásárhely történetéről, majd a város főbb látványosságairól, persze rajzok kíséretében. Így rajzot találunk a 41-es Udvartérről, udvartérről rálátással a református templomra, a Gábor Áron térről, a Vigadó Művelődési Központról, a városházáról és még sok más látványosságról.

16/9 vagy 1920x1080
CSAK SAJÁT

Kapcsolódók

Kimaradt?